spot_img
15.5 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemPutin’in başkanlığındaki Rusya Güvenlik Konseyi’nde siber saldırılar görüşüldü

Putin’in başkanlığındaki Rusya Güvenlik Konseyi’nde siber saldırılar görüşüldü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in başkanlığındaki Rusya Güvenlik Konseyi’nde, ülkenin bilgi, haberleşme teknolojilerine ve söz konusu altyapılara yönelik saldırılara karşı alınacak güvenlik önlemleri görüşüldü.

Putin, Rusya Güvenlik Konseyi ile video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği toplantıda, Rusya’ya yönelik siber saldırıların son dönemde katbekat arttığını söyledi.

Söz konusu saldırıların, farklı ülkelerden ve eşgüdümlü bir şekilde gerçekleştirildiğine işaret eden Putin, “Rusya’nın kritik bilgi altyapısının internet kaynaklarını devre dışı bırakmak için saldırılar yapılıyor. Kitle iletişim araçları, finans kurumları, sosyal açıdan önemli kitlesel ağlara saldırılar yapıldı.” dedi.

Putin, söz konusu saldırıların artmaya devam edeceğini ve bu nedenle Rusya’da siber güvenlik alanında alınacak önlemlerin artırılması gerektiğini vurguladı.

Rusya’nın dijital dünyasında güvenlik önlemlerinin sıkılaştırılmasının elzem olduğuna işaret eden Putin, “Vatandaşların gizli bilgilerinin ve kişisel verilerinin sızdırılması risklerini sıfıra indirmek çok önemlidir.” dedi.

Video konferans formatında gerçekleştirilen toplantıda Rusya Başbakanı Mihail Mishustin, Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matvienko, Devlet Duması Başkanı Vyaçeslav Volodin, Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitry Medvedev, Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patrushev, İçişleri Bakanı Vladimir Kolokoltsev, Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Federal Güvenlik Servisi (FSB) Başkanı Aleksandrr Bortnikov da katılırken, Rusya Dış İstihbarat Servisi (SVR) Direktörü Sergey Narişkin ve Güvenlik Konseyi üyesi Sergey Ivanov da hazır bulundu.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img