18 Ocak 2022
Ana Sayfa Yerel Başkent Moskova’da anormal sıcaklıklar bekleniyor

Başkent Moskova’da anormal sıcaklıklar bekleniyor

Rusya Federal Meteoroloji Merkezi Hidromettsentr bilim uzmanı Roman Vilfand, başkent Moskova’da yarın (14 Ocak 2022) itibariyle anormal seviyede yüksek hava sıcaklıkları beklendiğini duyurdu.

14 Ocak Cuma günü itibariyle başkent hava sıcaklıklarının yükselerek mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üstüne çıkacağını belirten Vilfand, öte yandan anormal sıcak havaya çok düşük atmosfer basıncı ve yoğun kar yağışlarının eşlik edeceği konusunda uyardı.

“Perşembe günü sıfırın altında eksi 19 derecelere ulaşan başkent hava sıcaklıkları, cuma günü 20 derece artacak. Sabah saatlerinde eksi iki dereceye kadar ısınacak olan havalar öğlen saatlerinde artı 3 dereceye çıkacak” diyen hava tahmin uzmanı, aynı şekilde haftasonu sıcaklıklarının da mevsim normallerinin en az 4-5 derece üzerinde olacağını sözlerine ekledi.

Cuma günü kar fırtınası yaşanabilir

Vilfand, cuma günü hava sıcaklıklarındaki keskin artışla birlikte atmosfer basıncının da büyük ölçüde düşeceğini söylerken, cuma günü başkentte kar yağışıyla birlikte şiddetli rüzgarın da meydana geleceğini, aynı zamanda çatılarda eriyen karlara karşı yayaların dikkatli olması gerektiğini vurguladı.

Moskova’da yarın başlayacak olan yoğun kar yağışının pazar gününe kadar sürmesi, kar kalınlığının yaklaşık 10-15 santimetre yükselmesi de bekleniyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Ruslar 2021’de Türkiye’de yüzde 75 daha fazla konut aldı

Rus vatandaşları, Türkiye'de 2021 yılında bir önceki yıla kıyasla neredeyse yüzde 75 daha fazla gayrimenkul satın alırken, geçen yıl aldıkları konut sayısı...

Rusya’nın sığır eti ihracatı 2021’de ikiye katlandı

Tarım Bakanlığı’na bağlı Rusya Federal Veteriner ve Bitki Sağlığı Gözetimi Servisi (Rosselkhoznadzor), 2021'de ülkenin sığır eti ihracatının iki katına çıktığını bildirdi.

VTB Bank, karını 516 kat artırdı

Rusya'nın en büyük ikinci kamu bankası VTB Bank’ın Rus muhasebe standartlarına (RAS) göre net karı 2021'de 242,6 milyar ruble olarak gerçekleşti.

Gurur duyacağımız bir nesil yetişiyor

Rus-Türk evliliklerinden doğan çok zeki, çok bilgili ve çok yetenekli bir nesil yetişiyor.Ben...