28 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Novak: Sıvılaştırılmış doğalgaz, boru hattı gazını geçecek

Novak: Sıvılaştırılmış doğalgaz, boru hattı gazını geçecek

Enerji Bakanı Novak “Sıvılaştırılmış doğal gaz (LNP) 2035 yılına kadar dünya ticaretinde boru hattı gazını geçecek” açıklamasını yaptı.

Enerji Bakanı Novak, sıvılaştırılmış doğal gazın, 2035 yılına kadar dünya ticaretinde boru hattı gazını geçeceğini belirtti.

Rusya Federasyonu Enerji Bakanı Aleksandr Novak, Rusya’nın küresel sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) pazarındaki payının küresel rakamın dörtte birine ulaşabileceğini ifade etti.

Yılda 68 milyon ton

Novak yaptığı açıklamada “Rusya 2019’un sonunda 40 milyar metreküp sıvılaştırılmış doğal gaz üretti. Bu, bir yıl öncesine göre yüzde 49 daha fazla. 2025 yılına kadar projelerimizin toplam kapasitesi yılda 68 milyon tonun üzerinde olacaktır” dedi.

Rusya’nın avantajları 

Novak, Rusya’nın uluslararası LNG pazarındaki üç avantajını, kaynak tabanı, elverişli bir coğrafi konum ve en kısa gaz dağıtım rotasının mevcudiyeti (Kuzey Denizi Rotası) olarak açıkladı.

Bakan, günümüzde doğal gazın, geleneksel enerji kaynakları arasında çevre açısından en umut verici olanı olduğunu dile getirdi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Mişustin’e göre dünyayı bekleyen zorluklar

Rusya Başbakanı Mişustin, yakında gelecekte dünyayı bekleyen zorlukları açıkladı. Mişustin’e göre bu zorlukların başında ekonomik kalkınma yer aldı.Rusya...

Sberbank, MB’nin pandemi politikasını övdü

MB’nin pandemi politikası, Sberbank Genel Müdür Gref tarafınan övüldü. Gref, Merkez Bankası’nın (MB) pandemi krizine, hızlı ve zamanında yanıt verdiğini açıkladı.

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması geldi. 6 ila 11 sınıflardaki öğrencilerinin uzaktan eğitime devam edeceği belirtildi.Moskova...

Rusya’da vergi krizi

Rusya’da her 5 şirketten birinin  vergi ödeyemeyeceği, bu durumun da  yakın gelecekteki vergi krizi yaşanmasına sebep olacağı belirtildi.