28 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Maske, eldiven,Koptevsky pazarını kapattırdı

Maske, eldiven,Koptevsky pazarını kapattırdı

Moksova’daki Koptevsky pazarına, maske ve eldiven kuralı ihlal edildiği gerekçesiyle kapatma cezası verildi.

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisinin, Moskova Bölgesinin  Baş Uzmanı Nonna Malchuk tarafından  yapılan açıklamada, eldiven ve maske kuralını ihlali ve diğer sağlık güvenliği  gerekçesiyle Moskova’daki Koptevsky pazarının faaliyetlerini durduğunu belirtti.

Kapatılan ilk pazar

Koptevsky pazarı, koronavirüs önlem kurallarını ihlali nedeniyle Moskova’da kapatılan ilk pazar alanı oldu.

Malchuk’un açıklamasında “ Yeni bir koronavirüs enfeksiyonun yayılma tehdidi ile bağlantılı olarak Koptevsky pazarında inceleme yapıldı. Sıhhi-epidemiyoloik denetim bakımından pazar yerinde koronavirüs vakalarının artabileceği belirlendi. Özellikle dezenfektan eksikliği, tuvaletlerde yetersiz temizlik, pazar yerinde çalışanların maske takmaması gibi eksikliklerden dolayı pazar yeri kapatıldı.”  denildi.

Malchuk “ Mahkeme kararınca  pazar yeri  geçici olarak kapatıldı. Bu sürenin ise 90 güne kadar çıkabilmesi mümkündür. Ayrıca, pazar yeri yetkilileri 500 bin rubleye kadar para cezası ile karşı karşıyadır” dedi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Mişustin’e göre dünyayı bekleyen zorluklar

Rusya Başbakanı Mişustin, yakında gelecekte dünyayı bekleyen zorlukları açıkladı. Mişustin’e göre bu zorlukların başında ekonomik kalkınma yer aldı.Rusya...

Sberbank, MB’nin pandemi politikasını övdü

MB’nin pandemi politikası, Sberbank Genel Müdür Gref tarafınan övüldü. Gref, Merkez Bankası’nın (MB) pandemi krizine, hızlı ve zamanında yanıt verdiğini açıkladı.

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması geldi. 6 ila 11 sınıflardaki öğrencilerinin uzaktan eğitime devam edeceği belirtildi.Moskova...

Rusya’da vergi krizi

Rusya’da her 5 şirketten birinin  vergi ödeyemeyeceği, bu durumun da  yakın gelecekteki vergi krizi yaşanmasına sebep olacağı belirtildi.