spot_img
-6.9 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemMoskova'da 1200'den fazla yapı COVID-19 önlemleri kapsamında kontrol edildi

Moskova’da 1200’den fazla yapı COVID-19 önlemleri kapsamında kontrol edildi

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisinin (Rospotrebnadzor) Moskova yönetimi basın servisi, başkentte koronavirüs enfeksiyonu ile mücadele önlemlerine uyum için 1200’den fazla yapının kontrol edildiğini belirtti.

Rospotrebnadzor’un Moskova yönetimi tarafından yapılan açıklamada “Mayıs ayından bu yana başkentin Rospotrebnadzor’u 1200’den fazla yapıyı kontrol etti. Bunların 939’unda ihlaller kaydedildi. Çoğu zaman, gıda ticaret tesislerinde sıhhi ve epidemiyolojik güvenlik önlemlerine uyulmadığı kaydedildi” ifadelerine yer verildi.

Yani Mayıs ayından bu yana 100’den fazla yapı, yarısı bakkal olmak üzere kapandı. Kolluk kuvvetleri 780 idari protokol hazırladı. Geçtiğimiz yedi ay boyunca, 170’den fazla yapı şehirde çalışmayı bıraktı.

Uzmanlar, birçok noktanın çalışanların ateşini ölçmediğini ve onları koronavirüs için test etmediğini, sosyal mesafenin gözlenmesi ve kişisel koruyucu ekipmanların sağlanması üzerinde herhangi bir kontrol olmadığını vurguladı. Aynı zamanda ihlallerin arasında mekanı dezenfekte etmemek ve havalandırma sistemlerini temizlememek yer aldı.

Rospotrebnadzor’un resmi internet sitesinde Moskovalılardan dikkatli olmaları, sağlıklarını ve çevrelerindeki kişilerin hayatlarını tehlikeye atmamaları istendi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img