spot_img
26.1 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelHaziran ayında emeklilere ek ödeme yapılacak

Haziran ayında emeklilere ek ödeme yapılacak

Rus uzman Sergey Vlasov, ülkede serbest meslek sahibi olarak kaydolan emeklilerin haziran ayında sabit emekli maaşıyla birlikte hükümetin kararıyla 10 bin ruble ek ödeme alacağını söyledi.

Primpress’e konuşan Vlasov, birçok emeklinin yarı zamanlı işlerde çalıştığını kaydederken, serbest meslek sahibi statüsü olan emekli vatandaşlar için hükümet kararıyla çalışmayan emeklilere sağlanan fırsatlardan yararlanabileceğini belirtti.

Serbest meslek sahibi olan herkese 10 bin rublelik yardım yapıldığını hatırlatan uzman, “Ancak serbest meslek sahibi emeklilere verilecek pu para yardımı, yalnızca vergi ödemeleri gibi belirli amaçlar için kullanılabilecek” diye konuştu.

Rusların neredeyse yüzde 60’ı emeklilikte çalışmayı planlıyor

Rusya’nın en büyük iş ilanları hizmeti veren şirketlerinden Zarplata.ru tarafından düzenlenen anketin sonuçları, Rusların neredeyse yüzde 60’ının emeklilik yaşına geldikten sonra bile çalışmak istediğini gösterdi.

 31 Mart ve 6 Nisan 2022 tarihleri arasında ülkede 18 ila 55 yaşları arasında 2 bin çalışanın katılımıyla yürütülen ankete göre, Rusların yarısından fazlasının (yüzde 58) emeklilik yaşına geldiklerinde kesinlikle çalışmaya devam edecekleri gözlemlenirken, geri kalan vatandaşların emekli olmak istediğini belirttiği kaydedildi.

Aynı zamanda, işgücü faaliyetine devam etmek isteyenlerin yüzde 48’i sağlık durumlarına bağlı olarak çalışmayı planlarken, yüzde 15’i ise emeklilik yaşına ulaştıktan yaklaşık 10-15 yıl sonra aktif çalışma hayatına son vereceğini söyledi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img