spot_img
22.1 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelRusların haziran ayı tatil planları belirlendi

Rusların haziran ayı tatil planları belirlendi

Rusya’da faaliyet gösteren seyahat hizmeti OneTwoTrip araştırmaları, Rusların yaz mevsiminin ilk ayında nasıl ve nerede dinlenmeyi planladığını gözler önüne serdi.

Ankete katılan Rusların yüze 88 için haziran ayıyla birlikte başlayan yaz sezonunda plaj tatili ilk tercih olurken, Rusların ezici çoğunluğu, serin mayıs ayı sonrası denize girmek için sabırsızlandığını belirtti.

Anket katılımcılarının yüzde 79,5’i haziran ayında mutlaka sıcak şehirlere ve ülkelere gitmek istediğini vurgularken, katılımcıların yüzde 75’i ayrıca yaz tatillerinin kesinlikle sahilde olması gerektiğini belirtti.

Haziran’da tatil yapmayı planlayan Rusların yüzde 69,7’si doğa gezisi yapacağını aktarırken, ankete katılanların yüzde 60’ının yurt içinde tatil yapacağı kaydedildi.

Haziran ayında gidilecek en popüler destinasyonlar arasında Krasnodar Bölgesi’nin tatil beldeleri Soçi, Gelencik ve Anapa yer alırken, en çok arzu edilen tatil yerleri arasında aynı zamanda Yalta, Aluşta, Evpatoria gibi Kırım tatil beldeleri de bulunuyor.

Yurtdışında nerede tatil yapmak istediklerini söyleyen Rusların seçtiği destinasyonlar arasında ilk üçte İtalyan şehri Roma, İspanya-Barselona ve Abhazya yer aldı.

Yakın zamanda OneTwoTrip tarafından düzenlenen araştırmaların sonuçları, yaz sezonu için uçak bileti rezervasyonu yapan Rusların en fazla tercih ettiği yurtdışı ve yurtiçi destinasyonlarını ortaya çıkarmıştı.

Haziran-Ağustos 2022 arası kalkışlı yurtdışı uçak bileti rezervasyonlarının çoğunun Ermenistan, Türkiye ve Kırgızistan’a yapıldığı kaydedilirken, dış hat uçak bileti rezervasyonlarında yaz sezonu için yurt dışındaki tüm rezervasyonların yüzde 18,7’sine sahip olan Ermenistan birinci sırada, Türkiye ise yüzde 16’lık payla ikinci, Kırgızistan yüzde 14,5 payla üçüncü sırada yer aldı.

Yaz ayları için yapılan uçak bileti rezervasyonlarında yüzde 3,8 payla Kazakistan dördüncü sırada yer alırken, Yunanistan yüzde 3,4 ile beşinci, Azerbaycan yüzde 3,3 ile altıncı, Tacikistan yüzde 3’le yedinci, İsrail yüzde 2,9 sekizinci ve İtalya yüzde 2,4 ile 9’uncu sırada kendine yer buldu.

Uçak bileti rezervasyonlarında Gürcistan yüzde 2,2 ile ilk 10’u kapatırken, OneTwoTrip’e göre, geçen yaz gerçekleşen uçak bileti rezervasyonlarının yüzde 89’u yurtiçi destinasyonları için gerçekleştirildi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img