spot_img
19.5 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelMoskova’da son 20 yılın en uzun merkezi ısıtma sezonu yaşandı

Moskova’da son 20 yılın en uzun merkezi ısıtma sezonu yaşandı

Moskova Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, soğuk havaların bu yıl diğer yıllardan daha uzun sürmesi nedeniyle uzatılan ısıtma sezonunun son 20 yılın en uzun sezonu olarak kaydedildiği belirtildi.

Başkent Moskova’daki 2021-2022 dönemi ısıtma sezonunun 243 gün sürerek son 20 yılın en uzun sezonu olduğunu aktaran belediye, 13 Eylül 2021 tarihinde başlatılan merkezi ısıtma sisteminin 13 Mayıs 2022 tarihinde kapatıldığını bildirdi.

Bir önceki yılda kaydedilen merkezi ısıtma sezonu 224 gün olarak gözlemlenirken, başkentteki tüm konutlara sağlanan merkezi ısıtmanın kapatılma kararı, Moskova Belediyesi tarafından nisan ayının sonlarında beş gün boyunca meteoroloji tarafından kaydedilen günlük ortalama hava sıcaklığının 8 derecenin altında veya üstünde olması durumunda veriliyor.

Bu yıl başkent Moskova’da harcanan ısı hacminin 59 milyon gigakalori (Gcal) olduğu da belirtilirken, bir önceki yılda Moskova’da harcanan ısı hacminin 57 milyon gigakalori olduğu, bu ısı hacminin St. Petersburg’u 1,5 yıl boyunca ısıtabileceği de ekledi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img