1 Mart 2021
Ana Sayfa Gündem Golikova: Uluslararası aşı pasaportu düşük ihtimal

Golikova: Uluslararası aşı pasaportu düşük ihtimal

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova “Uluslararası aşı pasaportu düşük ihtimalli” açıklamasını yaptı.

Rusya Federasyonu Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, ülkelere giriş yapmak için koronavirüs enfeksiyonuna karşı tek bir uluslararası aşı sertifikasının onaylanmasının düşük bir ihtimal olduğunu dile getirdi.

Tek aşı pasaportu konusunda anlaşma

“Rossiya 24” televizyon kanalında yayınlanan Sergey Brilev ile “Cumartesi haberleri” programında, Başbakan Yardımcısı Golikova’ya “Tek bir belgenin sadece aşılama ile ilgili bilgileri değil, aynı zamanda antikorların varlığını da içermesi gerekiyor mu? Bu konuda anlaşma mümkün  mü’ soruları iletildi.  

Golikova “Antikor tanımını uzlaştırmak imkansız. Dünya Sağlık Örgütü’nün tek bir uluslararası sertifikaya sahip olması tesadüf değildir” dedi. Golikova Ülkeler arası seyahat için uluslararası aşı pasaportunun  yürürlüğe girmesinin çok düşük bir ihtimal olduğu dile getirdi.

20 Ocak’ta Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı Gemaleya Ulusal Araştırma Merkezi profesörü Anatoliy Alşteyn, Rusya’da aşı pasaportu getirme girişimini değerlendirmişti.

Alşteyn, COVID pasaportlarının ortaya çıkmasının zarar veya yararının, yeni belge sahiplerinin alacağı ayrıcalıklara bağlı olacağını söylemişti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Gazprom’un doğal gaz üretimi ve ihracatı ocak-şubat döneminde yükseldi

Rus enerji şirketi Gazprom, doğal gaz üretiminin yılın ilk iki ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,8 artarak 89,9 milyar metreküp,...

Kremlin de duyurdu: Putin ile Erdoğan online temel atacak

Kremlin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Akkuyu Nükleer Santrali'nin 3. ünitesinin temel atma törenin online formatta gerçekleştirileceğini...

Rusya Twitter’ı “Rus yasalarını kasten ihlal etmekle” suçladı

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu (Roskomnadzor), sosyal medya sitesi Twitter’ı Rusya’nın yasalarını kasıtlı bir şekilde ihlal etmekle suçladı.

Moskova’da Türk bayraklı sürücüler trafiği bir birine kattı

Türk bayraklı çok sayıda araç Varshavskoe otoyolunda tehlikeli manevralar yapınca hem Rus basınına hem de trafik polisinin takibine takıldı.