1 Mart 2021
Ana Sayfa Ekonomi Kurye hizmetlerine en çok harcama yapan yaş grubu belirlendi

Kurye hizmetlerine en çok harcama yapan yaş grubu belirlendi

Rusya’da kurye hizmetlerine en çok harcama yapan yaş grubu açıklandı. Ruslar arasında 51-60 yaş grubu,2020 yılında kurye hizmetlerine en çok para harcayan kesim oldu.

51-60 yaş arasındaki Rusların 2020 yılında kurye hizmetlerine harcamaları arttı.

Ortalama harcama, 6 bin 162 ruble

51-60 yaş arası Ruslar, 2020 yılında koronavirüs salgını sırasında kurye hizmetlerine diğerlerinden daha fazla para harcadı ve teslimat için ortalama harcamaları 6 bin 162 ruble oldu.

Yaş gruplarına göre kurye harcamaları

“Russkiy Standart” bankasının araştırmasında yer alan açıklamada “Bankanın istatistiklerine göre, kuryelerle yapılan alımlar için en az 21-30 yaş arası Ruslar harcama yaptı. (4 bin 476 ruble). 41-50 yaş arası vatandaşlar, 5 bin 391 ruble ile biraz daha fazla harcadı.  31-40 yaş ve 61 yaş üstü alıcıların ortalama harcamaları pratik olarak farklı değil ve sırasıyla 5 bin 735 ruble ve 5 bin 729 ruble” ifadelerine yer verildi.

Online satışa ve kuryeye talep arttı

2020’de, teslimatlı satın alma işlemleri için ödeme sayısının, iki katından fazla arttığı belirtildi.  Koronavirüsle mücadelenin bir parçası olarak, geçen yıl uygulamaya konulan kısıtlamalar nedeniyle, Ruslar açık yerlere ve dükkanlara ziyaretleri en aza indirmeyi seçti. Böylece 2020’deki trendlerden biri, online satın alımlarda gözle görülür bir artış ve kurye hizmetlerine olan talepti. 

“Rossiyskiy Standart” ın verilerine göre, geçtiğimiz yıl kurye hizmeti ile banka kartlarıyla yapılan toplam ürün alım sayısı 2019’a göre yüzde 64 arttı. Bu hizmetlere harcanan tutar 2019 yılına göre yüzde 13 arttı ve 5 bin 617 ruble oldu. 

EN ÇOK OKUNANLAR

Mishustin, yeni bir ayrıcalıklı destek kredisi programını onayladı

Bakanlar Kurulu'nun basın servisi yaptığı açıklamada Rusya Başbakanı Mikhail Mişustin'in pandemiden en çok etkilenen sektörlerden girişimcileri desteklemek için 7,7 milyar ruble tutarında...

Gazprom’un doğal gaz üretimi ve ihracatı ocak-şubat döneminde yükseldi

Rus enerji şirketi Gazprom, doğal gaz üretiminin yılın ilk iki ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,8 artarak 89,9 milyar metreküp,...

Kremlin de duyurdu: Putin ile Erdoğan online temel atacak

Kremlin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Akkuyu Nükleer Santrali'nin 3. ünitesinin temel atma törenin online formatta gerçekleştirileceğini...

Rusya Twitter’ı “Rus yasalarını kasten ihlal etmekle” suçladı

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu (Roskomnadzor), sosyal medya sitesi Twitter’ı Rusya’nın yasalarını kasıtlı bir şekilde ihlal etmekle suçladı.