26 Kasım 2020
Ana Sayfa Gündem Putin, G20’de ikili görüşme yapmayacak

Putin, G20’de ikili görüşme yapmayacak

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin G20 Zirvesi’nde diğer ülkelerin liderleriyle ikili görüşme yapmayacak. G20 Zirvesi, Suudi Arabistan’ın ev sahipliğinde, video konferans yönetimi ile yapılacak.

Suudi Arabistan’ın ev sahipliğinde yarın yapılacak G20 Zirvesi’nin, video konferans yöntemi ile düzenleneceği ve Rusya Devlet Başkanı Putin’in, diğer ülkelerin liderleriyle ikili görüşme yapmayacağı açıklandı.

Sözcü Peskov açıklama yaptı

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov’un RIA Novosti’ye yaptığı açıklamada,  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Suudi Arabistan lideri ve ABD Başkanı Donald Trump ile ikili bir görüşme yapmayı planlamadığını açıkladı.

Krelim Sözcüsü Peskov

Peskov, Putin’in,  Trump ve Suudi Arabistan lideriyle ikili görüşme yapıp yapmayacağı sorusuna ‘Hayır’ cevabını verdi. G20 Zirvesi Suudi Arabistan’ın ev sahipliği ile video konferans yoluyla yapılacak.

Rusya Devlet Başkanı Putin

Kremlin tarafından yapılan açıklamada, Putin’in G20 Zirvesi’ndeki ana tartışma konularının, koronavirüse karşı mücadele ve pandeminin ekonomi üzerindeki etkilerinin en aza indirilmesi olacağını belirtti.

G20’nin gündem konuları

G20 zirvesinde liderler, koronavirüs  aşılarını tüm dünyaya erişimini sağlamayı, sağlık sistemlerini güçlendirmeyi, küresel ekonomiyi, istihdamı ve uluslararası ticareti iyileştirmeyi tartışmayı planlıyor.

Kremlin’den yapılan açıklamada göre, ayrıca  dijital ekonomide işbirliği, iklim değişikliğiyle mücadele, çevre koruma, enerji ve yolsuzlukla mücadele konularına da değinilecek.

Dikkat çekeblir Rusya Bayrağı, renkleri ve yüklenen anlam

EN ÇOK OKUNANLAR

Rus spot gazını, Türkiye’ye Engie temin edecek

Rusya'dan Türkiye'ye  ithal edilecek ilk spot boru gazını, Engie Enerji Ticaret ve Pazarlama AŞ temin edecek.Rus enerji şirketi...

Tambov Toz Fabrikası, medikal eldiven üretecek

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın basın servisinin haberine göre,  Tambov Toz Fabrikası Mayıs 2021’den itibaren medikal eldiven üretimine başlayacak. Medikal eldiven üretimi için...

Moskova Ziraat Bankası’nda bayrak değişimi

Moskova Ziraat Bankası görev değişimi oldu. Genel Müdür Ahmet Cemal Yıldırım Karadağ’a atandı. Yerine, bankanın Genel Müdürlüğü’den görevli Nurullah Bakır atandı.

Dünya genelinde vaka sayısı 61 milyona dayandı

Dünya genelinde Covid-19 tespit edilen vaka sayısı 61 milyona dayandı. Virüs nedeniyle 1 milyon 426 bin 843 kişi hayatını kaybetti.