26 Kasım 2020
Ana Sayfa Yerel Sobyanin: Pandemiye karşı zafer yaklaştı

Sobyanin: Pandemiye karşı zafer yaklaştı

Moskova Belediye Başkanı Sobyanin “Pandemiye karşı zafer yaklaştı” açıklamasını yaptı. Başkan Sobyanin, kişisel internet bloğundan, başkentte yapımı süren ve yenilenen sağlık merkezleri hakkında bilgi verdi.

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin kişisel internet bloğundan yaptığı açıklamada,  koronavirüs enfeksiyonuna karşı yakında zafer kazanılacağını açıkladı. Başkan, Moskovo’da  yenilenen, yapımı süren ve yenilenen sağlık merkezleri ile ilgili açıklama yaptı.

 Erken teşhis ve tedavide kullanılacaklar

Sobyanin “Koronavirüsün erkenden teşhisini sağlamak ve tıbbi yardım vermek için durmadan çalışmalıyız. Ancak pandemiye karşı zafer yakındır. Amacımız poliklinikleri evlerin yakınlarına inşa etmek. Böylece hastalarımız, doktorlarını sıklıkla ziyaret etmiş olabilecek” dedi.

Moskova’da yapımı devam eden sağlık merkezleri

Hedef 135 sağlık merkezi

Sobyanin hedeflerinin, 135 sağlık merkezi olduğunu bildirdi. Bu merkezlerin bir kısmının yeni yapılacağı, bir kısmının da yenilenerek yeni standartta kavuşturulacağını bildirdi.

 Belediye Başkanı “Birkaç poliklinik binası yıkılıp yeniden yapılacak. Bu yıkılacak olan sağlık merkezlerinde, iç düzen tamamen değişecek” dedi.

Tamamı 2023’te hizmete girecek

Sağlık merkezlerinin yapını ve tadilatının  2023 yılında tamamlanacağı Sobyanin tarafından açıklandı. Sobyanin “İlk 11 poliklinik binasının restorasyonu bitmek üzere. Bu poliklinik binaları Aralık ayında teslim edilecek ve 2021 yılında ise açılışı yapılacak” şeklinde açıklama yaptı.

Belediye Başkanı, onarımın ardından kliniklerde;  bebek arabaları için ayrı bir depo alanı, açık tezgahlı bir resepsiyon, koridorların genişletilmesi ve ayrıca görme engelli vatandaşlar için dokunulabilinir işaretli asansörler olacağını bildirdi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Dünya genelinde vaka sayısı 61 milyona dayandı

Dünya genelinde Covid-19 tespit edilen vaka sayısı 61 milyona dayandı. Virüs nedeniyle 1 milyon 426 bin 843 kişi hayatını kaybetti.

Rusya’da günlük vaka sayısı arttı

Rusya'da koronavirüs günlük vaka sayısı iki günlük düşüşten sonra bugün arttışa geçti. Ülkede belirlenen günlük vaka sayısı 25 bin 487 oldu.

Brent petrol 48,64 dolar oldu

Brent petrol fiyatı, bugün saat 09.37 itibarıyla kapanışa göre yüzde 0,23 artışla 48,64 dolardan işlem gördü. Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 48,64 dolardan işlem görüyor.

Rus Bilim insanları, 3D yazıcıyla kıyafet tasarlayıp üretti

Rus bilim insanları, 3D yazıcıda termoplastik poliüretan giysiler tasarlayarak, ürünlerin özelliklerini alışılagelmiş tekstil ürünlerinin içeriklerine yakın üretmeyi başardı.RIA...