3 Aralık 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova’da sağlık hizmetlerine ek bütçe ayrıldı

Moskova’da sağlık hizmetlerine ek bütçe ayrıldı

Rusya’nın başkenti Moskova’da kent yönetimi tarafından, sağlık hizmetlerine ek bütçe ayrıldı. Ek bütçenin 2021 yılına göre planlandığı açıklandı.

Moskova’da kent yönetimi, sağlık hizmetlerine yüzde 6 oranında ek bütçe ayırdığını açıkladı.

Moskova Kent Konseyi’nde Şehir Sağlık Departmanı Başkanı Aleksey Khripun, 2021’de Moskova’nın sağlık bakımı bütçesinin yüzde 6 oranında artırılacağını açıkladı.

Sağlık hizmetleri bütçesi ne kadar olacak?

Khripun, “ Moskova’nın sağlık hizmetler için  2021 bütçesi, iki finansman kaynağından oluşturulacak.  Bunlar Moskova bütçesi ve  Moskova Sağlık bütçesinden olacak.  2021’de Moskova sağlık hizmetlerinin bütçesi 741.9 milyar ruble olacak. Bu yıl ile kıyasla bu oran yüzde 6 artacak” açıklamasını yaptı.

2021 yıllındaki sağlık harcamaları bütçesi

Khripun’a göre, poliklinik ve hastanelerin inşası ve onarımı için 51 milyar ruble tahsis edecek, bu alandaki büyüme ise yüzde 50 oranını aşacak.

Moskova’da 2021 yılında, Atriyal fibrilasyon, miyokard enfarktüsü ve stent takılmış hastaların tedavisi için yaklaşık 3 milyar ruble tahsis edilecek.

Yüksek teknolojili tedavi

Khripun “En modern hedefli ilaçlarla kemoterapi yardımının sağlanması için bütçeden 15.6 milyar ruble harcanacak” dedi.

Khripun “Şehirdeki yüksek teknolojili tedavi yöntemlerinin finansmanı 2021’de 2.6 milyar ruble daha artacak. Böylece bu miktar 10.9 milyar rubleye ulaşacak” şeklinde konuştu.  

Tüm bu harcamaların, yalnızca bütçeden finanse edileceği açıklandı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Dünyada vaka sayısı 65 milyona yaklaştı

Dünyada Covid-19 tespit edilen vaka sayısı 65 milyona yaklaştı. Virüs nedeniyle 1 milyon 499 bin 357 kişi hayatını kaybetti.Dünyada yeni tip...

Aşı sonrası oluşabilecek semptomlar açıklandı

Moskova'da dağıtılan koronavirüs aşısı bilgilendirme broşürüne göre, aşı sonrası oluşabilecek semptomlar tek tek belirtildi.Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in,...

Metroda ‘Yüz kimliği’ sisteminin ne zaman başlayacağı açıklandı

Başkentte, metroda 'Yüz kimliği' sisteminin ne zaman başlayacağı açıklandı. Face ID sisteminin Moskova metrosunda 2021 yılında kullanılmaya başlanacağı açıklandı.

Moskova’da bilet satış yasağı sürekli olacak

Moskova'da bilet satış yasağı sürekli olacak. Moskova Ulaştırma Departmanı Başkan Yardımcısı Maksim Liksutov, alınan yeni tedbirlerden sonra bile başkentteki toplu taşıma araçlarında şoförlerin bilet...