26 Kasım 2020
Ana Sayfa Yerel Zhukovsky Havalimanı'nın banka hesapları donduruldu

Zhukovsky Havalimanı’nın banka hesapları donduruldu

Moskova’da bulunan Zhukovsky Havaalanı’nın banka hesaplarının dondurulduğu açıklandı. İşlemlerin dondurulma sebebi ise vergi ödemelerindeki aksaklık olarak gösterildi.

Moskova’da bulunan Zhukovsky Havaalanı’nın operatörünün Interfax’a verdiği bilgiye göre, hava limanının banka hesaplarındaki işlemler donduruldu.

İşlemleri neden donduruldu?

İşlemlerin dondurulma sebebi kurumun vergi ödemelerini geç yapması olarak açıklandı. Havaalanının, Federal Vergi Servisi’ne toplam borç miktarının 11.96 milyon ruble olduğu ifade edildi.

Hangi bankalardaki hesaplar donduruldu?

Federal Vergi Servisi’nin kararı ile havaalanının,  Alfa-Bank, Sberbank, Sovcombank, Sinko-Bank, Vozrozhdenie ve Solidarity bankalarıyla yaptığı işlemler askıya alındı.

2017 yılında kalma borç

Zhukovsky’nin operatörü,  havaalanının 2018 yılında yapılan geç ödeme nedeniyle Federal Vergi Servisi tarafından olumsuz kaydına dahil edildiğini açıkladı. Ayrıca, Zhukovsky Havaalanı’nın temsilcisi  2017 yılı dönemindeki vergiler ile ilgili bir gecikme olduğunu da açıkladı. Bu gecikmenin nedeni ise mevsimsel dönemlerdeki nakit açığı ( yani insanlar burayı pek kullanmıyor bu nedenle eksiye girmiş) olarak gösterildi.

Gelir ve giderler

Zhukovsky, 2019 yılında 1.4 milyon yolcuya kapılarını açtı ve geliri 464 milyon ruble oldu. Giderinin de 194 milyon ruble olduğu ifade edildi. Bu yıl ise havacılık endüstrisinin diğer havaalanları gibi Zhukovsky Havaalanı’nın da Covid-19 nedeniyle uçuş trafiğinde büyük bir düşüş yaşandı. Ulaştırma Bakanlığı ise, Zhukovsky Havaalan’ında yıl sonuna kadar yolcu trafiğinde yüzde 60 bir azalma öngörüyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da karantinayı ihlal edenlere para cezası verildi

Moskova'da karantinayı ihlal eden 335 kişiye para cezası verildi. Bu kişilerin yurt dışından dönünce karantinada kalmadıkları için para cezasına çarptırıldığı açıklandı.

Lavrov: Irak’ın silah ihtiyacını karşılamaya hazırız

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Irak'ın silah ihtiyacını karşılamaya hazır olduklarını söyledi.Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Irak’ın...

Avrasya Ekonomik Forumu, korona engeline takıldı

Aralık ayının ikinci yarısında Minsk’te yapılması planlanan Avrasya Ekonomik Forumu’nun iptal edildiği açıkladı. İptal kararının, pandemi nedeniyle alındığı bildirildi.

Kredi artışının borç yüküne etkisi belirlendi

Rusya Merkez Bankası, kredi artışının borç yüküne etkisini tespit etti. Bankanın verilerine göre, kredi borçlarının artması, borç yükünde tehlikeli artışa sebep olmadı.