28 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Rusya'da en çok kimlerin koronavirüse yakalandığı açıklandı

Rusya’da en çok kimlerin koronavirüse yakalandığı açıklandı

Sağlık Bakanlığı tarafından Rusya’da en çok kimlerin koronavirüse yakalandığı açıklandı. Bakanlığa göre Kovid-19 ile enfekte olanların yüzde 90’nı tatilden dönenler oldu.

Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı’nın baş alerjist-immünolog Rahim Haitov, koronavirüsü olan Rusların büyük çoğunluğunun tatilden dönenler olduğunu belirtti.

Yüzde 90’nı tatilden dönenler

Haitov yaptığı açıklamada “Hastaların yüzde 90’ı tatilden dönen ve enfeksiyon getirmiş olanlardır. Plajlarda ve lokantalarda yaşanan büyük kalabalıktan dolayı bu kaçınılmazdı” diye konuştu.

Uzman ayrıca, koronavirüs için özel bir tedavi bulunmamakla birlikte, Rusların Sağlık Bakanlığı’nın önerdiklerini yapmasını, yani kesinlikle karantina önlemlerine uyması gerektiğini vurguladı. Haitov “Çin’de sadece çok katı disiplin nedeniyle neredeyse hiç koronavirüs yok” ifadelerine yer verdi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da vergi krizi

Rusya’da her 5 şirketten birinin  vergi ödeyemeyeceği, bu durumun da  yakın gelecekteki vergi krizi yaşanmasına sebep olacağı belirtildi.  

Rospotrebnadzor, Moskova’daki işletmeler kararını açıkladı

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor), Moskova’daki işletmeler ile ilgili kararını açıkladı. Pandemi ile mücadele kapsamında başkentteki işletmelerin tamamen...

Trabzon’dan Rusya’ya ihracat artışı

Trabzon'dan Rusya'ya, 2020 yılının ocak-eylül döneminde yapılan ihracat, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 19 artarak 99 milyon 621 bin 376 dolara...

Brent petrol fiyatı, yüzde 1.51 düştü

Brent petrol fiyatı, bugün saat 09.22 itibarıyla kapanışa göre yüzde 1,51 düşüşle 40,98 dolardan işlem gördü. Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda...