29 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Rus hükümetinden, tarıma daha fazla destek kararı

Rus hükümetinden, tarıma daha fazla destek kararı

Rus hükümetinden, tarıma daha fazla destek kararı geldi.Buna göre daha fazla çiftçinin destek almasına olanak sağlanacak.

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mişustin, ihraç ürünlerinin sertifikasyonu için daha fazla çiftçinin sübvansiyon alabileceği bir kararname imzaladı.

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mişustin

Kararnamede yer alan açıklamada “Artık ürünlerini aracılar aracılığıyla dış pazarlara taşıyan tarım üreticileri, devlet desteğine güvenebilecek. Önceden, yalnızca tedarikle bağımsız olarak uğraşan çiftçiler sübvansiyon alıyordu. Şimdi daha fazla çiftçi sübvansiyon alabilecek” ifadelerine yer verildi.

Daha önce Rusya Federasyonu Tarım Bakanı Yardımcısı Elena Fastova, hükümetin yakın gelecekte Maliye Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı ve Merkez Bankası ile koordine edilen tarım sigortası yasasında değişiklik yapacağını söylemişti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Toplu taşımada tek kart dönemi

Moskova ve Moskova Oblastı’nda toplu taşımada tek kart uygulamasına geçileceği açıklandı. Uygulamanın 2021 yılının Ocak ayında başlayacağı belirtildi.

Putin, Dağlık Karabağ sorununda Tükiye’nin masada yer almasını istedi

Rusya Devlet Başkanı Putin, Dağlık Karabağ sorununda Tükiye'nin masada yer almasını gerektiğini açıkladı.Rusya Devlet Başkanı Putin "Azerbaycan ile...

Genç Rus ailelerin gelir durumu

Rusya’da genç ailelerin üçte ikisinin gelir durumunun, yalnızca yiyicek ve giyecek almaya yettiği iddia edildi.Federal Devlet İstatistik Servisi’nin...

Sigorta şirketlerinin 9 aylık bilançosu

Rusya’da sigorta şirketlerinin 9 aylık bilançosu açıklandı. Şirketlerin 2020 ocak – eylül dönemi karları, geçen yılın dokuz ayına göre yüzde 26 arttı.