21 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Moscow City’de daire satışları yüzde 15 azaldı

Moscow City’de daire satışları yüzde 15 azaldı

Moscow City’de daire satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 azaldı. Bu yılki satışların toplamının 9,3 milyar ruble olduğu açıklandı.

Knight Frank danışmanlık şirketine göre, bu yılın ilk dokuz ayında, Moscow City’deki daire satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 azaldı.  Bu yıl ki daire  satışları toplamda 9.3 milyar rubleye ulaştı.

Bu yılın üçüncü çeyreğinde satışlar arttı

Bu yıl üçünce çeyrekte, ikinci çeyreğe göre yüzde 57 daha fazla daire satıldı. Ancak 2019 yılının  üçüncü çeyreğine kıyasla satışlar yüzde 3 azaldı.  Satılan dairelerin ortalama fiyatı 53 milyon ruble olduğu belirtildi. 2019 yılının üçünce çeyreğine  kıyasla bu rakamın  yüzde 28 daha yüksek olduğu açıklandı.

Moscow City’de  bir dairenin metrekare fiyatının 618 bin ruble olduğu, bu fiyatin, geçen yılın üçüncü çeyreğine göre yüzde 20 arttığı açıklandı.

Knight Frank müdürü Andrey Solovyov  “Geçen yıla kıyasla satışlar hala daha düşük seviyededir. Ancak analizlerimize göre yakın zamanda bu seviye farkı azalacak.  Eğer ki yılın ilk yarısında satış oranı yüzde 29 olsaydı, üçünce çeyrekte bu rakam yüzde 21 olacaktı.  Bu yıl ki işlem sayısında, 2019’a kıyasla yüzde 15 ile 20 arasında bir azalma var. Bu yıl daha bitmedi, daha fazla satış olursa bu oranlar değişecektir. Bizim temennimiz satışların artması yönündedir” açıklamasını yaptı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da Su-34 uçağı düştü

Habarovsk Bölgesi'nde eğitim uçuşu sırasında Su-34 savaş uçağı düştü.Rusya'nın Doğu Askeri Bölgesi basın servisinin bildirdiğine göre, Habarovsk Bölgesi'nde planlanan bir...

Dağıstanlı Khabib, şampiyon Gaethje ile kozlarını paylaşacak

Dağıstanlı Khabib’in Amerikalı rakibi şampiyon Justin Gaethji  kozlarını paylaşacak.  UFC 254’ün ana maçı, Moskova saati ile 24 Ekim’de saat 23:00’te başlayacak. 

Moskova’da Mercedes-Benz Moda haftası

Rusya’nın başkenti Moskova’da Mercedes-Benz Moda haftası başladı. Trekhgornaya Manufaktura, Kompleks "Nadezhda" da gerçekleşen defilede Svarka moda evinin kreasyonu...

Trabzon Rusya’ya ihracatta, bölgesinde birinci oldu

Trabzon, Türkiye'nin Karadeniz Bölgesi'den Rusya'ya yapılan ihracatta, bölgesinde birinci oldu. Trabzon'dan Rusya Federasyonu'na ihracatta yaş meyve sebze, su ürünleri ile fındık ve mamulleri sektörleri...