21 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Ev almak isteyenler için, imtiyazlı kredi başvuru süresi uzatılıyor

Ev almak isteyenler için, imtiyazlı kredi başvuru süresi uzatılıyor

Rusya’da imtiyazlı kredi başvuru süresi uzatılacak.  Devlet Başkanı Putin, hükümete imtiyazlı kredi başvuru süresini, uzatmaları talimatı verdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın hala zorlu bir ekonomik süreçte olduğunu bu nedenle,  yüzde 6.5 imtiyazlı ipotek programının  minimum 2021’in ortasına kadar  uzatılması için  talimat verdi.

En önemli ekonomik atılım

Devlet Başkanı Putin, imtiyazlı  ipotek programının,  inşaat sektörünü ve vatandaşları desteklemek için Rusya’daki en önemli ekonomik gelişmelerden biri olduğu hatırlattı.

Daha önce alınan karar ile imtiyazlı ipotekler resmi olarak 1 Kasım tarihinde  sona erecekti.  Rusya Devlet Başkanı’nın bu konuşmasından sonra ise  imtiyazlı ipoteklerin 2021’in ortasına kadar uzatılması bekleniyor.

Putin, hükümet üyeleriyle gerçekleştirdiği video konferansta “ Ülkemizdeki ekonomik durum genel olarak kolay bir süreçten geçmiyor. Ekonominin düzelmesine rağmen yine de insanların ve  inşaat dahil ekonominin belirli sektörleri için kalkınmanın  hala zor olduğunu ele alırsak,  bu imtiyazlı ipotekleri en azından gelecek yılın ortasına kadar uzatalım.” Talimatını verdi.

Pazartesi günü, Rusya Federasyonu Maliye Bakanlığı, imtiyazlı ipotek programını 31 Aralık 2021’e kadar uzatmak için hükümete taslağını sunmuştu.

İmtiyazlı programlar ne zaman başlatıldı ?

Devlet Destekli İpotek Programı nisan ayı sonunda Rusya Federasyonu’nda başlatıldı. Yeni binalardan konut satın almak isteyen vatandaşlar, yüzde 6.5 oranında kredi ile ev sahibi olabiliyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da Su-34 uçağı düştü

Habarovsk Bölgesi'nde eğitim uçuşu sırasında Su-34 savaş uçağı düştü.Rusya'nın Doğu Askeri Bölgesi basın servisinin bildirdiğine göre, Habarovsk Bölgesi'nde planlanan bir...

Dağıstanlı Khabib, şampiyon Gaethje ile kozlarını paylaşacak

Dağıstanlı Khabib’in Amerikalı rakibi şampiyon Justin Gaethji  kozlarını paylaşacak.  UFC 254’ün ana maçı, Moskova saati ile 24 Ekim’de saat 23:00’te başlayacak. 

Moskova’da Mercedes-Benz Moda haftası

Rusya’nın başkenti Moskova’da Mercedes-Benz Moda haftası başladı. Trekhgornaya Manufaktura, Kompleks "Nadezhda" da gerçekleşen defilede Svarka moda evinin kreasyonu...

Trabzon Rusya’ya ihracatta, bölgesinde birinci oldu

Trabzon, Türkiye'nin Karadeniz Bölgesi'den Rusya'ya yapılan ihracatta, bölgesinde birinci oldu. Trabzon'dan Rusya Federasyonu'na ihracatta yaş meyve sebze, su ürünleri ile fındık ve mamulleri sektörleri...