29 Ekim 2020
Ana Sayfa Spor Rusya Milli takımında korona şoku

Rusya Milli takımında korona şoku

Rusya Milli takımında Türkiye maçı öncesinde korona şoku yaşandı. Rus oyuncu Mario Fernandes’in koronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklandı. Fernandes, aday kadrodan çıkarıldı.

Türkiye ile yarın kendi sahasında UEFA Ulusal Ligi karşılaşması oynayacak Rus Milli takımında koronaviris şoku yaşandı.

CSKA Moskova ve Rusya milli takımın formasını giyen, Mario Fernandes koronavirüs testi sonucu pozitif çıktı.

Yerine başka oyuncu alınmadı

 Rusya milli takımının teknik direktörü Stansilav Cherchesov, Mario Fernandes koronavirüs şüphesiyle kadrodan çıkarıldığını açıkladı.Ayrıca teknik direktör Fernandes’in yerine başka bir futbolcuyu çağırmak istemediğini söyledi.

Teknik direktör Stansilav Cherchesov “ Şu anda mevcut takımımız ile hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Dzhikia, Guilherme ve  Fernandes negatif testlere sahip olursa, o zaman bizlere katılabilirler. Ayrıca oyuncular her gün testlere girmektedirler” şeklinde konuştu.

Rusya milli takımından yapılan açıklama

Rusya milli takımının twitter üzerinden “ Cuma günü, Rusya milli takım futbolcuları ve teknik ekibi, UEFA’nın maç öncesi Covid-19 testinden geçti. Mario Fernandes’in ise koronavirüs enfeksiyonuna kapıldığını  gösteren sonuç elde edildi” açıklamasını yaptı.

Test pozitif, belirti yok

Mario Fernandes, hızlı bir şekilde takımdan izole edildi.  Oyuncunun koronavirüs testi pozitif ancak  Fernandes’te hiçbir koronavirüs belirtisi olmadığı açıklandı.

Daha önce, testleri pozitif çıkan Georgiy Dzhikiya ve Guilherme, evlerinde izole karantinada tutuluyor.Milli takımın diğer oyuncuları, her gün koronavirüs testine girdi. Son yapılan testlerde sonuçlar negatif çıktı. Rusya milli takımının geride kalan futbolcularında ve teknik ekibinde herhangi bir koronavirüs vakasına rastlanmadı.

Rusya milli takımı Pazar günü UEFA Uluslar Ligi’nde  Türkiye ile oynayacak 14 Ekim’de ise Macaristan ile oynayacak.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da sokağa çıkma yasağı olacak mı? Sobyanin açıkladı

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, Moskova’da Kovid-19 ile mücadelede önlem olarak sokağa çıkma yasağı getirmenin popülizm olduğunu açıkladı.

Toplu taşımada tek kart dönemi

Moskova ve Moskova Oblastı’nda toplu taşımada tek kart uygulamasına geçileceği açıklandı. Uygulamanın 2021 yılının Ocak ayında başlayacağı belirtildi.

Putin, Dağlık Karabağ sorununda Tükiye’nin masada yer almasını istedi

Rusya Devlet Başkanı Putin, Dağlık Karabağ sorununda Tükiye'nin masada yer almasını gerektiğini açıkladı.Rusya Devlet Başkanı Putin "Azerbaycan ile...

Genç Rus ailelerin gelir durumu

Rusya’da genç ailelerin üçte ikisinin gelir durumunun, yalnızca yiyicek ve giyecek almaya yettiği iddia edildi.Federal Devlet İstatistik Servisi’nin...