25 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova'da yollar, deterjanla yıkanacak

Moskova’da yollar, deterjanla yıkanacak

Rusya’nın başkenti Moskova’da hafta sonunda yollar ve kaldırımlar, deterjanla yıkanacak. Toplu taşıma araçlarının da koronavirüsün yayılmasını  önlemek için,  temizleneceği açıkladı.

Moskova Belediye Başkan Yardımcısı Pyotr Biryukov, hafta sonu Moskova’da özel bir deterjanla yolların ve kaldırımların detaylıca yıkanacağını açıkladı. 

Otoparklar ve avlular da yakınacak

Biryukov “ Tüm asfaltlar ve kiremitli yol yüzeylerinin yanı sıra, otoparklar, kaldırımlar, avlular deterjanla yıkanacaktır. Akaryakıttan kaynaklanan lekeler ve diğer kirleri çıkarmak için özel bir şampuan kullanılacaktır. Sadece su ile lekeler çıkmamaktadır.” Dedi.

Toplu taşıma araçlarında korona temizliği

Belediye Başkan yardımcısı, toplu taşıma araçlarınında koronavirüsün yayılmasını  önlemek için,  detaylı bir şekilde yetkili ekipler tarafından temizleneceğini açıkladı.

Ayrıca, özel kullanılan deterjanın güvenli olduğunu, topraktan tamamen ayrıştığını ve asit içermediğini açıkladı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Kaza yapan Rus turist, hayatını kaybetti

Otostopla bindiği otomobil kaza yapan Rus turist, hayatını kaybetti.Antalya'nın Alanya ilçesinde otostopla bindikleri otomobilin kaza yapması sonucu,...

Çelyabinsk | Chelyabinsk | Rusya Şehirleri | Челябинск

Çelyabinsk | Chelyabinsk ,  Rusya Federasyonu'nun en büyük sanayi, ekonomi, kültür ve iş merkezlerinden birisi ve Rusya’nın nüfus bakımından en büyük yedinci...

Yevgeny Chizhov, Yasnaya Polyana Edebiyat Ödülü kazandı

Yazar Yevgeny Chizhov, bir bit pazarının sakinlerini konu alan Cennet Koleksiyoncusu romanıyla Çağdaş Rus Düzyazısı'nda Yasnaya Polyana Edebiyat Ödülü kazandı. Ödül töreni...

Bochkarev, koronavirüs aşısı olacak

Moskova İnşaat Departmanı Başkanı Andrey  Bochkarev, koronavirüs aşısı olacağını açıkladı. Başkan, departman çalışanlarına aşı olmaları çağrısında bulundu.