spot_img
-9.3 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemDmitriyev “ Batı, Rus aşısını karalama mücadelesi veriyor”

Dmitriyev “ Batı, Rus aşısını karalama mücadelesi veriyor”

Rusya Direkt Yatırımlar Fonu Başkanı Kiril Dmitriyev Rusya’nın koronavirüse karşı geştirdiği Sputnik V aşısına karşı “Batı, Rus aşısını karalama mücadelesi veriyor” dedi.

Rusya Direkt Yatırımlar Fonu Başkanı Kiril Dmitriyev, ülkesinin gelitirdiği  koronavirüs aşısına karşı batıda tam bir karalama kampanyası başlatıldığını söyledi.  Dmitriyev, AB ve ABD’de  çalışmaları devam eden aşı türlerinin kanser hastaları ve hamilelere üzerindeki etkisinin bilinmediğini, ancak Rus aşısında böyle bir dezavantaj bulunmadığını açıkladı.

Rus aşısına saldırı sebebi, kendi beceriksizlikleri

Rusya Direkt Yatırımlar Fonu Başkanı Kiril Dmitriyev, batının Rus aşısına karşı bu denli saldırganın tutumunun altına yatan nedenin, kendi aşı çalışmalarındaki beceriksizlik olarak açıkladı. Dmitriyev “Halihazırda binlerce insanda test edilmiş, çalışan bir koronavirüs aşısı bulduk. Öte yandan, uzun vadede hiç test edilmemiş maymun adenovirüsüne dayalı  Batı aşıları var. Bu aşıların kanser ve doğum üzerinde ne gibi sonuçları olabileceğini kimse bilmiyor. Umarız bu etkiler yoktur, ama olmadığını kimse iddia edemez. Bu, Batı aşılarının büyük savunmasızlığıdır. İşte bu yüzden Batı, Rus aşısına bu kadar sert saldırıyor” ifadelerini kullandı.

Lancet onayladı, saldırı başladı

Tıp dünyasının en saygın dergisi kabul edilen The Lancet, “Sputnik” aşısının denemelerinin ilk iki aşamasının sonuçlarını yayınlayarak, insanlar için güvenliğini ve COVID-19’a karşı antikor üretmedeki etkinliğini doğruladı. Bunun üzerine Batı’da Rus aşısına karşı gerçek karalama kampanyası başladı. Rus aşısına yönelik eleştiri, esas olarak koronavirüse karşı aşıları geliştiren, ancak henüz bu tür sonuçlara ulaşamayan Amerikan ilaç şirketlerinden geldi. 

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img