spot_img
-5.8 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemBölgelerin 2019’da gelir ve giderleri denk oldu

Bölgelerin 2019’da gelir ve giderleri denk oldu

Sayıştaş raporlarına göre Rusya Federasyonu’nda bağlı bölgelerin 2019’da gelir  ve giderleri denk oldu. Konsolide bütçelerinin gelirleri 13 trilyon 572 milyar ruble olurken, giderler 13 trilyon 567 milyar ruble olarak kayıtlara geçti.

Rusya Federasyonu’na bağlı 27 bölgenin 2019 yılı gelir ve giderlerinin denk olduğu açıklandı.

Sayıştay raporlarında yer aldı

Sayıştay raporlarına göre, Rusya Federasyonu bölgelerinin konsolide bütçelerinin gelirleri geçen yıla göre yüzde 10 artarak 13 trilyon 570 milyar rubleye yükselirken, giderler yüzde 8,6 artarak 13 trilyon 560 milyar rubleye yükseldi. Uzmanlar bu durumu “Rusya Federasyonu’nun konsolide bütçesinin parametrelerinin yeterince doğru tahmin edilmediğini göstermektedir” şeklinde yorumladı.

Bazı bölgeler yükümlülüğü yerine getiremedi

Sayıştayın raporuna göre, Rusya Federasyonu’nun 27 bölgesi sosyo-ekonomik kalkınma ve kamu maliyesinin iyileştirilmesine yönelik tedbirlere ilişkin, anlaşmalarda yer alan yükümlülüklerin bir kısmını yerine getirmedi. Rusya Federasyonu’nun bazı bölgeleri özellikle Mordovya ve İnguşetya cumhuriyetleri, Pskov ve Oryol Oblastları, Yahudi Özerk Oblastı, anlaşmalar kapsamındaki yükümlülüklerini sistematik olarak yerine getirmekte başarısız oluyor.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img