spot_img
3.1 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemVolodin, yurtdışındaki Rus iş adamlarını uyardı

Volodin, yurtdışındaki Rus iş adamlarını uyardı

Rusya’da parlamentonun alt kanadı Devlet Duması Başkanı Vyaçeslav Volodin, yakın zamanda İngiltere’de Rus iş adamının tutuklanmasıyla ilgili haberleri değerlendirdi.

Telegram hesabından açıklamalarda bulunan Volodin, Batılı ülkelerin önce Rus işadamlarının varlıklarına el koyduğunu, şimdi ise onları kendilerinin tutukladığını söylerken, mesajında, “Vatanlarını terk edenlere sesleniyorum.Batı ülkeleri önce yatlarınızı, villalarınızı ve uçaklarınızı alıyor. Şimdi de sizleri tutukluyorlar.  Rusya Devlet Başkanı’nın (Putin) 20 yıl önce varlıklarını yurt dışında tutan herkesin bir gün Avrupa mahkemelerinde toz yutarak eziyet çekeceğini söylediğini hatırlatmak isterim” ifadelerini kullandı.

Yurtdışına sermayelerini çıkarmayı tercih eden iş adamlarına Rusya’ya yatırım yapmalarını her zaman tavsiye ettiklerini belirten Duma Başkanı, “Ülkemizi geliştirmemiz gerekiyor. Burada doğduk ve hayallerimizi burada gerçekleştirdik. Her şeyi Rusya’ya borçluyuz. Buradaki hayatı daha iyi hale getirmek için her şey yapılmalı. O zaman sadece para güvende olmayacak” , ama aynı zamanda vicdanlarımız da rahatlayacak” diye sözlerini tamamladı.

Yakın zamanda İngiliz Ulusal Suç Teşkilatı, Birleşik Krallık kolluk kuvvetlerinin kara para aklama suçlamasıyla 58 yaşındaki bir Rus iş adamını Londra’da gözaltına aldığını bildirmişti.Londra’daki Rusya Büyükelçiliği, Rus’un gözaltına alınmasıyla ilgili olarak Dışişleri Bakanlığı’na bir nota göndereceğini açıklarken, bahsi geçen iş adamının daha önce Rusya’nın en büyük özel bankalarından  Alfa-Bank’ın sahibi Mikhail Fridman olduğu iddia ediliyor.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.antyapi.com.trspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img