spot_img
-6.8 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelMoskova’yı yeni haftada nasıl bir hava bekliyor?

Moskova’yı yeni haftada nasıl bir hava bekliyor?

Meteoroloji Merkezi METEO bilim uzmanı Aleksandr Shuvalov, Rusya’nın başkenti Moskova’yı önümüzdeki hafta itibariyle nasıl bir havanın bekleyeceğini açıkladı.

Önümüzdeki haftanın ilk günlerinde havaların soğuk olacağını söyleyen Shuvalov, ancak Salı günü itibariyle başkentte havaların ısınacağını bildirdi.

Shuvalov, pazartesi gününden  çarşambaya kadar haftanın ilk iki veya üç gününde soğuk havanın devam edeceğini ve antisiklonun hala inatçı olduğunu vurgularken, “Moskova’da hafta başında gece ve sabah sıfırın altında 10-15 derece hava sıcaklıkları ve don olayları yaşanacak. Gündüz sıcaklıkları ise yaklaşık 6-9 derece olacak. Bu dönemde önemli bir yağış beklenmiyor ancak 5 Aralık Pazartesi gününün haftanın en soğuk günü olarak tahmin ediliyor” diye konuştu.

8 Aralık Perşembe günü ise başkente kar gelebileceği konusunda uyaran uzman, bununla birlikte Moskova’da ısınmanın beklendiğini de kaydetti.

5 Aralık Pazartesi günü Moskova’da hava sıcaklıkları eksi 8 ila 9 derece olacak. Gece ise eksi 10 ila 12 derecelik sıcaklıklar bekleniyor.

6 Aralık Salı günü ise gündüz hava sıcaklıklarının eksi 6 ila 7 derece civarında olacağı, gece ise eksi 9 dereceye ulaşacağı tahmin ediliyor.

7 Aralık Çarşamba günü ise güneşli bir havanın beklendiği başkentte hava sıcaklıklar eksi 7 derecede hissedilecek.

8 Aralık Perşembe günü Moskova’da kar beklenirken, gündüz sıcaklıkları sıfırın altında yaklaşık 3-5 derece olacak.

9 Aralık Cuma günü ise hava sıcaklıklarının eksi 2 ila 3 derece olacağı tahmin ediliyor.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.antyapi.com.trspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img