spot_img
-4.3 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelRus ailelere verilen konut kredisi hacmi 2021 rakamlarını solladı

Rus ailelere verilen konut kredisi hacmi 2021 rakamlarını solladı

Rusya’da inşaat sektörünü geliştirmek için kurulan devlet iştirakı finansal kuruluşu DOM.RF, ülkede Ocak-Ekim 2022 arasında hükümetin çocuklu aileler için sunduğu aile ipoteği programı kapsamında yaklaşık 140 bin konut kredisi verildiğini bildirirken, ilk 10 aylık hacimlerin geçen yılın tamamını aştığını vurguladı.

Ailelerin tercihli konut kredilerine büyük ilgi gösterdiği kaydedilen açıklamada, bu yılın başından bu yana yaklaşık 140 bin ailenin devlet destekli konut kredileri yardımıyla yaşam koşullarını iyileştirdiğinin altı çizildi.

Bu yılın ilk 10 ayında ailelere verilen toplam konut kredisi adedi, 2021 yılından daha fazla olurken, geçtiğimiz yılın tamamında verilen konut kredisi adedi 132 bin 900 olarak kaydedilmişti.

Geçtiğimiz yıl verilen kredi miktarı ise 1,5 trilyon olarak gerçekleşti.

Buna ek olarak, yılın başından bu yana 205 binden fazla ailenin toplamda yaklaşık 870 milyar ruble tutarında tercihli konut kredisi aldığı bildirilirken, aynı dönemde Uzak Doğu ipotek programı kapsamında sağlanan konut kredisi hacmi 94 milyar rubleye ulaştı.

Dom.RF, böylece, 2022’nin başından bu yana, kurum tarafından yürütülen çeşitli ipotek programlarından 500 binden fazla ailenin yararlandığını ve toplamda yaklaşık 1,8 trilyon ruble tutarında kredi verildiğini ekledi.

Güncel verilere göre Rusya’da bu yıl yaklaşık her üç konut kredisinden biri devlet programları yardımıyla sağlandı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img