spot_img
-4.3 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelRusların ülke çapındaki yılbaşı turlarına ilgisinde keskin artış yaşanıyor

Rusların ülke çapındaki yılbaşı turlarına ilgisinde keskin artış yaşanıyor

Rusya’da faaliyet gösteren analitik merkezi Price.ru tarafından yapılan araştırmalar, Rusların yurt içi yeni yıl turlarına ilgisinin dört kat arttığını ortaya çıkarırken, gezginlerin en çok Soçi, Karelya, St.Petersburg ve Veliky Ustyug turlarını tercih ettiğini gösterdi.

Ağustos-Ekim 2022 dönemindeki yılbaşı turlarına yönelik online talepleri inceleyen uzmanlar, Rusların yaklaşan yeni yıl tatillerini Ağustos 2022’de planlamaya başladıklarını vurgularken, en popüler yabancı tatil destinasyonları Türkiye, Belarus, Mısır ve İsrail oldu.

Aynı zamanda Rusya içinde seyahate olan ilgi de yüzde 300 artış gözlemleyen Price.ru, Rusların internette en çok Soçi, Karelya, St. Petersburg ve Veliky Ustyug turları için arama yaptığını kaydediyor.

İnternet üzerinden tur taleplerindeki en büyük artış, yüzde 584 ile İsrail olurken, Mısır tatili taleplerinde yüzde 288 artış meydana geldiğini ifade eden uzmanlar, aynı zamanda Türkiye’ye yönelik seyahat taleplerinde ise yüzde 154 düşüş gözlemlendiğini belirtti.

Price.ru Türkiye’ye yeni yıl tatili taleplerinde yaşanan keskin düşüşe rağmen Türkiye’nin lider konumunu koruduğu da da dikkat çekti.

Price.ru, ayrıca en popüler turların maliyetinin seyahatin uzunluğuna, otellerin yıldız seviyesine ve varış noktasına bağlı olarak değiştiğini tespit ederken, bir haftalık Antalya tatillerinin 125 bin rubleden başladığını, Mısır tatil beldelerinde tatil yapmanın maliyetinin ise 135 bin rubleden başladığını aktardı.

Yeni yılda İsrail’e yapılacak bir seyahatin maliyeti ise en az 200 bin rubleye geliyor.

Turistlerin çoğu, Rusya’daki destinasyonlar arasında Karelya’daki yılbaşı tatilleriyle ilgilenirken, bu destinasyona yönelik online talep yüzde 549 oranında artış gösterdi.

Uzmanlar, Karelya’da bir haftalık tatilin maliyetinin en az 60 bin ruble olduğunu bildirirken, en popüler diğer yılbaşı tatil destinasyonu Veliky Ustyug tatillerine talepte ise yüzde 484 artış meydana geldiğini sözlerine ekledi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img