spot_img
-4.3 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelMoskova’yı yeni haftada nasıl bir hava bekliyor?

Moskova’yı yeni haftada nasıl bir hava bekliyor?

Rusya Federal Meteoroloji Merkezi Hidromettsentr bilim uzmanı Roman Vilfand, başkent Moskova’yı önümüzdeki hafta itibariyle nasıl bir havanın bekleyeceğini açıkladı.

TASS haber ajansına konuşan Vilfand, önümüzdeki hafta başkenti daha sıcak havaların beklediğini vurgularken, “Salı günü güneydoğudan gelecek siklon sayesinde Moskova ve bölgesinde pozitif sıcaklıklar hissedilecek. Hava sıcaklıklarının artı 3 dereceye kadar çıkması bekleniyor” diye konuştu.

Gece sıcaklıklarının sıfırın altında kalmaya devam edeceğini ifade eden uzman,  aynı zamanda yağmurların beklendiği Moskova’da bu hafta düşen karın kalıp kalmayacağını tahmin etmenin zor olduğunu da sözlerine ekledi.

Uzman, Moskova’daki kar yağışları sonucu kar kalınlığının bu zamana kadar 12-15 santimetre olduğunu da ifade etti.

Önümüzdeki haftanın ilk iş günü olan 21 Kasım Pazartesi gününde gündüz hava sıcaklıklarının sıfırın altında eksi 5 derece olması beklenirken, gece sıcaklıkları da aynı seviyede kalacak.

22 Kasım Salı günü ise daha sıcak havalara sahip olacak başkentte, kar yağışı ile birlikte hava sıcaklıkları eksi 1 ile sıfırın üstünde artı 2 civarında hissedilecek.

23 Kasım Çarşamba günü gündüz eksi 1, gece ise eksi 4 derece hava sıcaklıkları beklenirken, yağmurla karışık kar yağabileceği tahmin ediliyor.

24 Kasım Perşembe günü daha soğuk olacak Moskova’da eksi 4 derece olarak öngörülen gündüz hava sıcaklıkları gece eksi 6’lara kadar düşecek.

Önümüzdeki haftanın son iş günü olan 25 Kasım Cuma günü ise gündüz hava sıcaklıkları eksi 3 derece olarak tahmin edilirken, gece sıcaklıkları da benzer seviyede yer alacak.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img