spot_img
-6.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaEkonomiEkaterinburg'daki mobilya fuarına Türk firmalarından büyük ilgi bekleniyor

Ekaterinburg’daki mobilya fuarına Türk firmalarından büyük ilgi bekleniyor

Rusya’nın Ekaterinburg şehrinde, Rusya-Türkiye İş Fuarı kapsamında 2023 yılında düzenlenecek mobilya fuarına yaklaşık 300 Türk mobilya üreticisinin katılacağı açıklandı.

Sverdlovsk Valiliği tarafından yapılan açıklamada, bölgenin Türkiye Cumhuriyeti ile 2023’te Ekaterinburg’da Rus-Türk iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşecek büyük bir etkinlik düzenleme konusunda anlaştığı bildirilirken, önümüzdeki yıl şehirde yaklaşık 300 Türk mobilya üreticisinin katılımıyla bir mobilya fuarı düzenleneceği, fuarın Türk fuar etkinlikleri organizatörü Nobel Expo şirketiyle ortaklaşa yapılacağı ifade edildi.

Kentin en büyük fuar merkezi Ekaterinburg EXPO’da planlanan mobilya fuarı hakkında konuşan Sverdlovsk Vali Danışmanı Vadim Tretyakov, bölge ile Türkiye arasındaki ticari ve ekonomik bağları güçlendirmeye yönelik eğilimin 2023’te pekiştirileceğini vurgularken, “Yabancı ortaklarımızla yapılan etkinlik, iş bağlantılarının genişletilmesine, devletler arasındaki ticaretin artırılmasına ve uluslararası işbirliği ve ihracat projelerimizin daha hızlı gelişmesine yardımcı olacak” diye konuştu.

5 bin metrekareye sahip olan dev fuara katılacak Türk katılımcılar arasında mobilya üreticileri ile birlikte ekipman, bileşen ve teknoloji üreticilerinin de olması beklenirken, Sverdlovsk bölgesi şirketleri de katılım sağlayacak.

Daha önce temmuz ayında Ekaterinburg’da düzenlenen ve Türkiye’nin de yer aldığı Rusya Uluslararası Sanayi Fuarı Innoprom’da Sverdlovsk Valisi Yevgeny Kuyvashev, Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdere ile metalurji, ağaç işleme ve tıp alanında işbirliği ile ilgili görüşme gerçekleştirmişti.

Görüşmelerde Türkiye’den ürün ithalatı ve doğrudan üretici aramak için çapraz iş misyonlarının yürütülmesine karar verilirken, ayrıca Türkiye ve Rusya pazarlarında şirket ve ürünlerin tanıtılması ile ilgili daha önce varılan anlaşmalar güncellendi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img