spot_img
-3.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelRusya’nın güneyine yaz tatili tur satışları başladı

Rusya’nın güneyine yaz tatili tur satışları başladı

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), ülkedeki seyahat acentelerinin 2023 yaz sezonu için Rusya’nın güney tatil beldelerine ve Abhazya’ya erken rezervasyonlu paket tur satışlarına başladığını açıkladı.

ATOR tarafından yapılan açıklamada, varış noktalarına bağlı olarak planlanan yaz tatil programlarının yüzde 30 ila 50’sinin şimdiden rezerve edilmiş durumda olduğu vurgulanırken, erken rezervasyonla satın alınan tur paketlerinin çoğunlukla Soçi, Anapa, Gelencik, Abhazya ve Kırım destinasyonları olduğu belirtildi.

2023 yaz sezonu için sunulan tur programlarında fiyatların bu yıla kıyasla ortalama yüzde 5 ila 20 oranında arttığını kaydeden ATOR, örneğin Soçi’deki otellerde konaklama fiyatlarının iki kat arttığına dikkat çekiyor.

Bazı otellerin ise fiyatları sabitlediği, ancak bu otellerin sayısının çok az olduğu da ifade edildi.

Sektör temsilcilerine göre, konaklama maliyetlerindeki artışa rağmen erken rezervasyon bonusları 2022 fiyatlarıyla tur satın almayı mümkün kılarken, Kasım ayında Krasnodar tatil beldelerinde yaz tatili için  konaklama fiyatlarında yüzde 10-20 olarak gözlemleniyor. Abhazya’da erken rezervasyonlarda fiyat indirimleri yüzde 15 olurken, Kırım’daki otellerin en cömert işletmeciler olduğuna vurgu yapan uzmanlar, belirli oda kategorileri için indirimlerin yüzde 80’e kadar ulaşabildiğini bildiriyor.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img