spot_img
-6.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelRusya’ya vize uygulamaya başlayan Ukrayna’yı ziyaret eden Rus vatandaşı sayısı belirlendi

Rusya’ya vize uygulamaya başlayan Ukrayna’yı ziyaret eden Rus vatandaşı sayısı belirlendi

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, tarihinde ilk kez 1 Temmuz’da Rus vatandaşları için vize uygulaması getirildikten sonraki 4 aylık sürede Ukrayna’ya sadece 10 Rus vatandaşının  geldiğini bildirdi.

Bakanlık, Kiev’in Rusya ile uyguladığı dört aylık vize rejimi sırasında 10 Rus vatandaşının Ukrayna sınırını geçmesine izin verildiğini açıklarken, vizelerin yurtdışındaki Ukrayna konsolosluklarında verildiği kaydedildi.

Ukrayna, tarihinde ilk kez 1 Temmuz’da Rusya ile vize rejimi uygulamaya başlamıştı.

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Rus vatandaşlarının Ukrayna vizesi için Moskova, St Petersburg, Yekaterinburg, Kaliningrad, Kazan, Novosibirsk, Rostov-na-Donu ve Samara’daki VFS Global vize ofislerine başvurabileceklerini açıkladı.

24 Şubat’ta Ukrayna lideri Vladimir Zelenskiy, Rusya’nın Ukrayna’daki askeri operasyonu nedeniyle Kiev’in Rusya ile diplomatik ilişkilerini kestiğini söyledi.

Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna vizesi almak isteyen Rus vatandaşları için tek seçeneğin üçüncü ülkelerdeki Ukrayna büyükelçilikleri veya konsoloslukları ile iletişime geçmek olduğunu bildirirken, Zelenskiy daha önce Rusların Ukrayna’ya girişinin 50 yıl süreyle yasaklanmasını talep eden bir yasa üzerinde çalışıldığını ekledi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img