spot_img
24.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaEkonomiRusya'da hizmet sektörü PMI endeksi yükseldi

Rusya’da hizmet sektörü PMI endeksi yükseldi

Uluslararası finansal araştırma kuruluşu S&P Global’a bağlı analitik ajans IHS Markit tarafından yayınlanan verilere göre, Rusya’da temmuz ayı hizmet sektörü PMI Endeksi 51,7 puandan 54,7 puana yükseldi.

Rusya Federasyonu’nun hizmetler sektöründeki ticari faaliyet endeksi (PMI) Endeksi’nin Temmuz 2022’de 3 puan artış gösterdiği kaydedilen raporun açıklama bölümünde, “Temmuz verileri, Rus tedarikçilerden gelen yeni siparişlerdeki artış ve artan iç talep nedeniyle Haziran 2021’den bu yana ticari faaliyetlerdeki en hızlı büyümeyi göstermiştir” ifadelerine yer verildi.

S&P Global analistleri, ayrıca Rusya’da hizmet sektöründeki üretim artışının üçüncü çeyreğin başından bu yana ikinci kez kaydedildiğini vurgularken, yeni sipariş sayısındaki artışın Ağustos 2020’den bu yana en hızlı değerlere ulaştığının altını çizdi.

PMI verisinde 50 puan ve üzeri değerlerin ekonomik aktivitede büyümeyi, 50 puanın altındaki değerlerin ise ekonomide daralmayı işaret ettiği bilinirken, yakın zamanda paylaşılan rapora göre Rusya’nın imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) temmuz ayında 50,3 puana gerilemişti.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img