spot_img
27.9 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaSporYabancı yayıncıların Rusya Premier Ligi’ne borcu belirlendi

Yabancı yayıncıların Rusya Premier Ligi’ne borcu belirlendi

Rusya Premier Ligi’nin (RPL) geçici başkanı Aleksandr Alayev, yabancı yayıncılar ile imzalanan sözleşmeler kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirmeyen şirketlere dava açıldığını belirtirken, söz konusu borç miktarının 50 milyon ruble olduğunu söyledi.

Alayev konu hakkında yaptığı açıklamada, Rusya Premier Ligi maçlarının gösterimi için önceden sözleşme imzalayan yabancı yayıncıların borçlarını ödemeyi reddettiğini belirterek, “ Bu yayın kuruluşlarına karşı dava açtık. Meslektaşlarımız imzalanan sözleşmeler kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirmeyi reddetmişlerdir. Müzakere ettik, müzakereler başarılı olmadı. Ortaklar parayı iade etmedi. Yaklaşık 50 milyon rublelik bir meblağ söz konusu” dedi.

RPL’nin GOL TV Latinamerica S. A.’dan 13,2 milyon rublelik tazminat almak için Moskova Tahkim Mahkemesi’ne başvurduğu belirtilmişti.

Spor organizasyonu olmasına rağmen Rusya’ya yaptırım uygulamaktan vazgeçmeyen UEFA, aynı zamanda Ukrayna’daki durumla bağlantılı olarak Rus yayıncı kuruluşlarının uluslararası milli takım maçlarını gösterim izinlerini feshetmeyi planlıyor.

UEFA maçlarının yayın hakkını elinde bulunduran Rus TV kanalı Match TV ile tüm maç yayın sözleşmelerinin derhal feshedilmesi ile ilgili çalışmalara başlandığı belirtilirken, mart ayının başlarında İngiltere Premier Ligi, Ukrayna’daki durum nedeniyle lig maçlarının Rusya’da yayınlanması sözleşmesini askıya almıştı.

Daha önce Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) ve UEFA, Rus kulüplerinin tüm uluslararası müsabakalara katılımının süresiz olarak askıya alındığına dair ortak bir bildiri yayınlamıştı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img