spot_img
21.8 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaEkonomiManturov, Rusya'nın karlı metal ihracatı için doların ne kadar olması gerektiğini açıkladı

Manturov, Rusya’nın karlı metal ihracatı için doların ne kadar olması gerektiğini açıkladı

Bu yıl 25’incisi düzenlenen St. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu’nun (SPIEF) oturum aralarında gazetecilere konuşan Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, ülkedeki metal üreticilerinin karlı bir şekilde ihracat gerçekleştirmesi için doların en az 70 ruble olması gerektiğini söyledi.

70 rublenin altında seyredecek dolar kurunun metalurji sektörü için mali kayıplara neden olacağına işaret eden Manturov, “Demir üreticilerimizin ihracattan gelir kapsamında belirlediği nötr nokta dolar başına 70 rubledir. Bu rakamın altında seyredecek dolar kuru, metal üreticilerini zarara uğratacak, kur düştükçe de kayıpları artacaktır” diye konuştu.

Bu nedenle Rusya’nın metal ihracatının düştüğünün altın çizen Sanayi Bakanı, Rusya’nın ithalatındaki artışı ise rublenin zayıflaması anlamına geleceğini kaydederken, ancak ekonomideki tüm süreçlerin sinerji halinde olduğunu da hatırlattı.

Daha önce Rusya Çelik Üreticileri Birliği Genel Müdürü Aleksey Sentyurin, hükümetin metalurji sektöründeki vergileri düşürmemesi ve rubleyi zayıflatmaması halinde sektörde büyük kayıpların yaşanacağını, üretimde de düşüş yaşanacağını söylemişti.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img