spot_img
30.8 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaEkonomiRuble, dolar ve Euro karşısında yeniden değer kazanmaya başladı

Ruble, dolar ve Euro karşısında yeniden değer kazanmaya başladı

Geçtiğimiz hafta Rusya Merkez Bankası’nın faizleri indirmesiyle değer kazanan dolar ve Euro, kısa süren yükselişine son vererek tekrar düşüşe geçti.

Moskova Borsası’nda (MOEX) gerçekleştirilen döviz işlemlerinde yerel saatle 13:21’de Avrupa para birimi 6,25 ruble değer kaybıyla 63,44 seviyelerine gerilerken, ABD doları da 4,96 ruble düşüşle 61,7 rubleden işlem görmeye başladı.

Petrol fiyatları yükseliyor

Bugün Rusya’ya petrolü de içerecek yaptırımlar ve enerji gibi konularının görüşüleceği AB Liderler Zirvesi öncesi olası petrol ambargosu riskleri nedeniyle Londra Brent tipi ham petrolün varil fiyatı ise yüzde 0,6 artışla 115,9 dolardan işlem görmeye başladı.

Brent petrol fiyatlarındaki yükselişte, ABD’de 30 Mayıs Anma Günü’nden eylül ayına kadar devam edecek yoğun seyahat sezonunun gelmesiyle petrol talebinin artacağı beklentileri etkili oldu. ABD’nin ticari ham petrol stoklarının beklenenden fazla azalması ve AB ülke liderlerinin Rusya’dan petrol tedarikinin durdurulmasını içeren pakette anlaşacağına yönelik beklentiler de fiyatları yukarı yönlü etkiledi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img