spot_img
19.2 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelRus tur operatörlerinin 2022 yılı toplam borcu açıklandı

Rus tur operatörlerinin 2022 yılı toplam borcu açıklandı

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Zarina Doguzova, Rus tur operatörlerinin mevcut jeopolitik durum nedeniyle bu yılın başından beri gerçekleşmeyen paket tur borcunun yaklaşık 40 milyar ruble olduğunu açıkladı.

Rusya’da parlamentonun alt kanadı Devlet Duması’nda düzenlenen Turizm Komitesi toplantısında açıklamalarda bulunan Doguzova, 40 milyar rublelik borcun önemli olduğunun altını çizerken, “Halihazırda ülkede neredeyse tüm tur operatörlerinin turistlere borcu var” diye konuştu.

Mevcut durumda, ancak çok sayıda yabancı destinasyonun açık olması koşuluyla turistlere yönelik yükümlülükleri yerine getirmenin mümkün olduğunu söyleyen Rosturizm Başkanı, ajansın Rus turistleri kabul etmeye ve güvenliklerini sağlamaya hazır olan dost ülkelerle uçuşları genişletmek için çalıştığını, bu bağlamda hava taşımacılığı için herhangi bir ek desteklere ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Doguzova, tur operatörleri ve havayolu şirketlerine yapılacak desteklerin tatil sezonu arifesinde turistler için büyük önem taşıdığının altını çizerken, “İflasların yaşanmaması için sektörün sürdürülebilirliğinin desteklenmesi büyük önem taşıyor. Ulaştırma Bakanlığı ile yapılan ortak çalışma sayesinde mayıs tatili için toplam uçuş sayısı 100 bini buldu. Haftada 290 sefer gerçekleştirildi. Bazı havayolu şirketleri uçuş programlarını genişletiyor.Bu, tur operatörlerinin turistlere karşı yükümlülüklerini kademeli olarak yerine getirmeye başlamasına izin veriyor” ifadelerini kullandı.

Aeroflot, Türkiye’ye uçuş sayısını artırdığını duyurdu

Rusya’nın ulusal havayolu şirketi Aeroflot, 27 Mayıs’tan itibaren Antalya ve İstanbul’a uçuş sayısını günde üç sefere çıkardığını duyurdu.

6 Mayıs’tan itibaren Antalya ve İstanbul’a düzenli uçuşlarına yeniden başlayan şirket, Antalya ve İstanbul’a günde iki sefere kadar çıkarırken, 27 Mayıs’tan itibaren ise sefer sayısını artırarak Moskova- İstanbul ve Moskova-Antalya güzergahlarında günlük 3 sefer düzenleyecek.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img