spot_img
19.2 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaEkonomiEuro 70 rubleye düştü

Euro 70 rubleye düştü

Uzun mayıs tatillerinden sonra bugün sabah itibariyle Moskova Borsası’ndaki (MOEX) döviz işlemlerinin başında değer kazanarak 74 rubleye yükselen Euro, daha sonra ruble karşısında güç kaybederek Moskova Borsası’nda (MOEX) saat 17,04 itibariyle yüzde 4’ten fazla düşerek 70 rubleye kadar geriledi.

ABD doları, aynı dakikalarda 66,5 rubleden işlem görürken, Rusya Merkez Bankası’nın 12 Mayıs 2022 Perşembe günü için belirlediği resmi dolar kuru 68,83 ruble, Euro kuru ise 72,63 ruble olarak açıklandı.

Aynı zamanda, Moskova Borsa Endeksi yüzde 0,77 gerileyerek 2,374,57 puana düşerken, RTS dolar Endeksi ise yüzde 2,45 artışla 1,114,67 puana yükseldi.

EMTA, tüccarlara ruble döviz kurunu değerlendirmek için Moskova Borsası’nı dikkate almamalarını tavsiye etti

Finans haberleriyle tanınan Bloomberg, Gelişmekte Olan Piyasalar Ticaret Birliği’nin (EMTA), yatırımcıların 6 Haziran’dan itibaren ruble döviz kurunu değerlendirmek için Moskova Borsası yerine WM/Refinitiv verilerini kullanmasını tavsiye ettiğini yazdı.

Bu önerinin Rus karşıtı yaptırımlar zemininde ruble döviz kurunun güvenilirliğinden şüphe eden tüccarların işini kolaylaştırması gerektiği belirtildi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img