18 Ocak 2022
Ana Sayfa Yerel Yılbaşında Moskova havalimanlarından en popüler uçuş seferleri açıklandı

Yılbaşında Moskova havalimanlarından en popüler uçuş seferleri açıklandı

Moskova havalimanları Vnukovo, Domodedovo ve Sheremetyevo üzerinden yeni yıl tatillerinde 2,4 milyon yolcuya hizmet verildiği kaydedilirken, yüzde 70’i iç hatlar olmak üzere özellikle St. Petersburg ve Soçi’ye olmak üzere 17 bin 700 uçuş gerçekleştirildiği duyuruldu.

Rusya Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, iç hatlarda Moskova kalkışlı en popüler destinasyonların St. Petersburg, Soçi, Kaliningrad ve Simferopol olduğu belirtilirken, ilk üçü daha sonra Mineralnye Vody, Ekaterinburg ve Murmansk’a uçuşlar takip etti.

Moskova havalimanları üzerinden uluslararası destinasyonlara yapılan seferlerde Türkiye, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Mısır en popüler ülkeler olurken, yılbaşı tatillerinde n fazla yolcunun 1,1 milyon kişiyle Sheremetyevo’dan uçtuğu, ikinci sırada 779 bin yolcuyla Domodedovo, üçüncü sırada ise 568 bin yolcuyla Vnukovo havalimanının yer aldığı aktarıldı.

Yakın zamanda Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, geçtiğimiz yılbaşı döneminde yurtdışı tur maliyetlerinin geçen yıla göre ortalama yüzde 15 ila yüzde 60 oranlarında arttığını söyledi.

Yurtdışına tur operatörleri tarafından düzenlenen organize turlarda fiyatlar ortalama yüzde 15 ile 60 oranlarında artış gösterdi.Yalnızca bazı destinasyonlarda fiyatlar önemsiz derecede arttı” diyen Lomidze, Mısır’a düzenlenen yeni yıl turunun ortalama maliyetinin 80 bin rublenin biraz üzerine çıktığını, Türkiye’ye düzenlenen iki kişilik yeni yıl tatillerinde ise ortalama tutarın 91 bin ila 99 bin rubleye çıktığını bildirdi.

Lomidze, yılbaşı tatillerinde yaklaşık 550 bin Rus vatandaşının organize turist gezilerine çıktığını çıktığını duyurdu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Gurur duyacağımız bir nesil yetişiyor

Rus-Türk evliliklerinden doğan çok zeki, çok bilgili ve çok yetenekli bir nesil yetişiyor.Ben...

Putin, inşaat malzemeleri fiyatlarını sürekli takip emri verdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkenin resmi rekabet kurumu olan Federal Anti-Tekel Servisi’ne (FAS) kamu ihaleleri kapsamında yürütülen projelerde kullanılan inşaat malzemelerinde...

Ruslar krediyle yaşamaya alıştı

Rusya'da faaliyet gösteren finansal analiz hizmeti Kredistoria verilerine göre, Aralık 2021’de Rus vatandaşlarının bankalara yaptığı kredi kartı başvurusu 2 milyonu geçerek tarihi...

Rusya, tüm mutasyonlara karşı yeni COVID-19 aşısı üzerinde çalışıyor

Rusya Sağlık Bakanlığı’na bağlı Gamaleya Ulusal Araştırma Merkezi Direktör Yardımcısı Denis Logunov, merkezin aynı anda birkaç coronavirüs varyantına karşı yeni bir aşı...