18 Ocak 2022
Ana Sayfa Ekonomi Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı görevinden ayrılıyor

Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı görevinden ayrılıyor

Rusya Merkez Bankası Birinci Başkan Yardımcısı Sergey Shvetsov’un 21 Mart 2022 itibariyle görevinden ayrılacağı duyuruldu.

Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada, Rusya Merkez Bankası Birinci Başkan Yardımcısı Sergey Shvetsov’un kariyerine Merkez Bankası dışında devam etme kararı aldığı, 21 Mart 2022’de görevinden ayrılacağı bildirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina,  Sergey Anatolyevich Shvetsov’un mali piyasalar ile banka arasında köprü olarak birleşik bir yönetim kültürü oluşturduğunu vurgularken, çalışanları nasıl motive edeceğini, inisiyatifi ve değişimi nasıl destekleyeceğini bilen Shevtsov’un Rusya Merkez Bankası’nın banka ve bankacılık dışı uygulamalarında büyük destek sağladığını aktardı.

Ayrıca 25 Ocak’ta görevinden ayrılacak olan Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Dmitry Skobelkin de kariyerine Merkez Bankası dışında devam etme kararı aldı.

2014 yılından bu yana Merkez Bankası Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Vladimir Chistyukhin’in 21 Mart’ta görevini bırakacak olan Shvetsov’un yerini alacağı, 17 Ocak’tan itibaren ise Merkez Bankası Sigorta Piyasası Departmanı Direktörü Filip Gabunia’nın Skobelkin’den boşalan göreve getirileceği belirtildi.

EN ÇOK OKUNANLAR

VTB Bank, karını 516 kat artırdı

Rusya'nın en büyük ikinci kamu bankası VTB Bank’ın Rus muhasebe standartlarına (RAS) göre net karı 2021'de 242,6 milyar ruble olarak gerçekleşti.

Gurur duyacağımız bir nesil yetişiyor

Rus-Türk evliliklerinden doğan çok zeki, çok bilgili ve çok yetenekli bir nesil yetişiyor.Ben...

Putin, inşaat malzemeleri fiyatlarını sürekli takip emri verdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkenin resmi rekabet kurumu olan Federal Anti-Tekel Servisi’ne (FAS) kamu ihaleleri kapsamında yürütülen projelerde kullanılan inşaat malzemelerinde...

Ruslar krediyle yaşamaya alıştı

Rusya'da faaliyet gösteren finansal analiz hizmeti Kredistoria verilerine göre, Aralık 2021’de Rus vatandaşlarının bankalara yaptığı kredi kartı başvurusu 2 milyonu geçerek tarihi...