spot_img
23.2 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemRuslar, yılbaşı sonrası başlayan ilk iş günlerine stresle başladı

Ruslar, yılbaşı sonrası başlayan ilk iş günlerine stresle başladı

Rusya’da faaliyet gösteren iş ilanları servisi Zarplata.ru araştırmaları, Rusların yarısından fazlasının yılbaşı tatilinden sonra başlayan ilk iş günlerinde stres yaşadığını gösterdi.

Uzun yeni yıl tatillerinden sonraki ilk iş haftasının zor geçtiğini söyleyen Rusların yüzde 63’ü iş ritmine girmekte zorlandığını itiraf ederken, tatil sonrası tümüyle kendini işe vermekte zorlanan yaş kategorisinin 35-44 yaşları arasındaki katılımcılar olduğu kaydedildi.

Yeni çalışma yılının başlamasından kaynaklanan stresin ana nedenleri arasında katılımcıların yüzde 43’ü tarafından kısa bir sürede tamamlanması gereken çok sayıda iş görevi olduğu belirtilirken, çalışanların yüzde 31’i günlük zaman rejiminin değişmesini, yüzde 12’si raporlama hazırlıklarını, yüzde 4’ü uyku eksikliğini alışılması gereken en zor eylemler olarak gördüğünü vurguladı.

Rusların yüzde 3’ü yılbaşı sonrası yeni iş günlerinde çalışma planlama toplantılarının kendilerini zorladığını söylerken, Rusların yüzde 2’si ise tatil sonrası meslektaşları ve yönetimle görüşme isteksizliği duyduğunu belirtti.

Ankete katılan Rusların yüzde 33’ü, uzun yılbaşı tatili sonrası stresle başa çıkmanın çaresini uyku rejimini düzenlemekte bulurken, yüzde 23’ü spor aktivitelerine başladığını, yüzde 18’i iş stresiyle başa çıkmak için arkadaşlarla buluştuğunu aktardı.

Rusların yüzde 12’si temiz havada yürümeyi stresle başa çıkma yolu olarak görürken, yüzde 2’si ise resmi tatilden sonra kendine gelmek için iki üç gün izin aldığını söyledi.

Buna ek olarak Rus çalışanların büyük bölümü yeni yıl tatilleri sonrasında işteki ilk günlerinde çalışma masasını ve işlerini düzene sokarak yeni yıla başladığı kaydedilirken, birçok çalışanın karmaşık görevleri aşamalar halinde tamamlamaya çalışarak yavaş bir şekilde iş temposuna alışmaya çalıştığı ifade edildi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img