18 Ocak 2022
Ana Sayfa Yerel Sberbank, çalışanlarının yarısını uzaktan formata geçiriyor

Sberbank, çalışanlarının yarısını uzaktan formata geçiriyor

Rusya’nın en fazla çalışana sahip olan kamu bankası Sberbank, çalışanlarının yarısını uzaktan çalışma formatına aktaracağını duyurdu.

“Pazartesi gününden itibaren tüm toplantılarımızı çevrimiçi formata çevireceğiz” diyen Sberbank Yönetim Kurulu Başkanı German Gref, ülkede Omicron varyantı ile ilgili durumun kötüleşeceğini düşündüklerini belirtirken, bu nedenle şimdiden çalışanlarının yüzde 50’sini uzaktan formata geçireceklerini belirtti.

31 Mart 2021 verilerine göre kamu bankası Sberbank’ın çalışan sayısının 278 bin 165 kişi olduğu biliniyor.

13 Ocak’ta Rusya Başbakan Mihail Mishustin, Sağlık Bakanlığı’na ülkedeki tüm sağlık kuruluşlarında yatak kapasitelerinin artırılması ve yatak rezervi oluşturulması talimatı vermiş, aynı zamanda bölge valilerine talimat vererek bölgelerinde COVID-19 testi sayılarının artırılmasını istemişti.

EN ÇOK OKUNANLAR

VTB Bank, karını 516 kat artırdı

Rusya'nın en büyük ikinci kamu bankası VTB Bank’ın Rus muhasebe standartlarına (RAS) göre net karı 2021'de 242,6 milyar ruble olarak gerçekleşti.

Gurur duyacağımız bir nesil yetişiyor

Rus-Türk evliliklerinden doğan çok zeki, çok bilgili ve çok yetenekli bir nesil yetişiyor.Ben...

Putin, inşaat malzemeleri fiyatlarını sürekli takip emri verdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkenin resmi rekabet kurumu olan Federal Anti-Tekel Servisi’ne (FAS) kamu ihaleleri kapsamında yürütülen projelerde kullanılan inşaat malzemelerinde...

Ruslar krediyle yaşamaya alıştı

Rusya'da faaliyet gösteren finansal analiz hizmeti Kredistoria verilerine göre, Aralık 2021’de Rus vatandaşlarının bankalara yaptığı kredi kartı başvurusu 2 milyonu geçerek tarihi...