spot_img
27.5 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemPutin, Federal Ceza ve Tevkifevleri Servisi Başkanı’nı kovdu

Putin, Federal Ceza ve Tevkifevleri Servisi Başkanı’nı kovdu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkedeki cezaevlerinde yaşanan skandal işkence görüntülerinin kamuoyuna yansımasından sonra Federal Ceza ve Tevkifevleri Servisi (FSIN) Başkanı’nı kovdu.

Kremlin resmi internet sitesinde yer alan bilgide, Rusya Devlet Başkanı Putin’in devlet kararnamesiyle FSIN’e yeni başkan olarak İçişleri Bakan Yardımcısı General Arkady Gostev’i atadığı belirtilirken, önceki Başkan Aleksandr Kalashnikov’un ise emekliye ayrıldığı vurgulandı.

Ekim başında internet portalı üzerinden Rusya’nın bazı cezaevlerinde gardiyanlar tarafından mahkumlara uygulanan sistematik işkence ve taciz görüntülerinin yer aldığı videolar yayımlanmıştı.

Cezaevi arşivlerinden sızdırılan 40 gigabaytlık video arşivinde mahkumlara yapılan işkence ve taciz görüntüleri kamuoyunda tepki çekmişti.

Rusya İçişleri Bakanlığı, bazı cezaevlerindeki işkence ve taciz görüntülerini içeren video arşivini sızdıran bilgisayar programcısını arananlar listesine alması rağmen yeni görüntüler yayınlanmaya devam ediyor.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img