27 Eylül 2021
Ana Sayfa Yerel Moskova Belediyesi, sinema ve tiyatrolarda uygulanan sağlık tedbirlerine devam edecek

Moskova Belediyesi, sinema ve tiyatrolarda uygulanan sağlık tedbirlerine devam edecek

Moskova Belediyesi Kültür Departmanı Başkanı Aleksandr Kibovskiy, başkentteki sinema ve tiyatrolarda epidemiyolojik tedbir kapsamında en fazla yüzde 50’lik doluluk oranı kısıtlaması uygulamalarının henüz iptal edilmeyeceğini açıkladı.

Kitlesel etkinliklere getirilen güncel kısıtlamaların yeterli olduğunu belirten Kibovskiy, “Mevcut kısıtlama önlemleri kapsamında kültür kurumlarımızda tiyatro sezonunun başlamasından hareket ediyoruz, bugün en fazla yüzde 50’lik ziyaretçi sayısını öngören kısıtlamalar yeterli olarak kabul ediliyor” şeklinde konuştu.

Kibovskiy, yaz aylarında halka açık yemek işletmelerinde uygulanan benzer bir QR kod sisteminin Moskova’daki sinema ve tiyatro salonlarında uygulanması konusunu gündeme getirmediklerini belirtirken, şu an uygulanan kısıtlamaların sağlık otoriteleri tarafından yeterli bulunduğunu vurguladı.

Temmuz ayında Moskova Belediyesi Kültür Departmanı tarafından tiyatroların QR kodu sistemini getirmeleri halinde maske ve eldiven rejimini terk etmelerine izin veren bir kararname yayınlamıştı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova’nın kendi coronavirüs ile mücadelede kısıtlama kararlarının milyonlarca nüfusa sahip olan şehirde hayatı dengede tuttuğunu vurgulamıştı.

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, şehir yetkililerinin epidemiyolojik kısıtlamaları COVID-19 vaka dinamiklerine göre gevşettiğini, bu kararların hiçbir zaman siyasi olmadığını açıklamıştı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rus şirketlerinin yarısı, pandemi sırasında maliyetlerini düşürmek zorunda kaldı

Rusya’da faaliyet gösteren Raiffeisenbank ve B2B International Analitik Ajansı tarafından yıllık geliri 538 milyonu aşan 200'den fazla Rus şirketi arasında yapılan bir...

Rusya’daki zengin ailelerin oranında düşüş kaydedildi

Rusya Federal İstatistik Servisi (Rosstat) ülkede mali açıdan zengin ailelerin sayısının pandeminin başlangıcından bu yana yüzde 39 düşerek 657 bin daha az...

Putin’den iktidardaki Birleşik Rusya partisine yoksulluk uyarısı

Son Devlet Duması seçimlerinde yeniden anayasal çoğunluğu elde eden Birleşik Rusya Partisi temsilcileriyle düzenlenen toplantıda konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, partiyi...

Nabiullina, konut fiyatlarındaki artışın daha yüksek maliyetle kredi çekilmesine neden olduğunu söyledi

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, salgının başlangıcından bu yana ülkedeki konut fiyatlarının metrekare başına ortalama yüzde 39 oranlarında yükseldiğini açıkladı.