27 Eylül 2021
Ana Sayfa Yerel Önümüzdeki hafta Moskovalıları soğuk günler bekliyor

Önümüzdeki hafta Moskovalıları soğuk günler bekliyor

Moskova Meteoroloji Dairesi Uzmanı Tatyana Pozdnyakova, başkent sakinlerini haftaya soğuk günlerin beklediğini açıkladı.

Bu yıl artık sıcak havaların yaşanmayacağını vurgulayan Pozdnyakova, önümüzdeki hafta başkentte özellikle Perşembe ve Cuma günlerinde soğuk havanın hissedileceğini belirterek, “16 Eylül Perşembe günü artı 2 ile 7 derece minimum hava sıcaklığı tahmin ediyoruz” diye konuştu.

17 Eylül Cuma günü de Moskova’da benzer değerlerin beklendiğine işaret eden uzman, önümüzdeki hafta salı günü itibariyle havanın giderek soğuyacağını bildirdi.

Pazartesi günü hava sıcaklıklarının gündüz artı 16 derece civarında olacağını söyleyen uzman, gece hava sıcaklıklarının artı 9 dereceye düşeceğini ifade etti.

Salı gününden itibaren başkent Moskova’da havalar soğurken, gündüz hava sıcaklıklarının artı 10 ile 12 derece seviyesinde olması bekleniyor.

Çarşamba günü de gündüz 11 ile 12 derece hava sıcaklıkları tahmin edilirken, gece saatlerinde sıcaklıklar artı 6 dereceye kadar düşebilecek.

Perşembe günü artı 7 ile 11 derece olarak beklenen ortalama sıcaklıklar, cuma günüde aynı düzeyde hissedilirken, geceleri meydana gelecek sıcaklıkların artı 5 dereceye kadar düşmesi öngörülüyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rus şirketlerinin yarısı, pandemi sırasında maliyetlerini düşürmek zorunda kaldı

Rusya’da faaliyet gösteren Raiffeisenbank ve B2B International Analitik Ajansı tarafından yıllık geliri 538 milyonu aşan 200'den fazla Rus şirketi arasında yapılan bir...

Rusya’daki zengin ailelerin oranında düşüş kaydedildi

Rusya Federal İstatistik Servisi (Rosstat) ülkede mali açıdan zengin ailelerin sayısının pandeminin başlangıcından bu yana yüzde 39 düşerek 657 bin daha az...

Putin’den iktidardaki Birleşik Rusya partisine yoksulluk uyarısı

Son Devlet Duması seçimlerinde yeniden anayasal çoğunluğu elde eden Birleşik Rusya Partisi temsilcileriyle düzenlenen toplantıda konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, partiyi...

Nabiullina, konut fiyatlarındaki artışın daha yüksek maliyetle kredi çekilmesine neden olduğunu söyledi

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, salgının başlangıcından bu yana ülkedeki konut fiyatlarının metrekare başına ortalama yüzde 39 oranlarında yükseldiğini açıkladı.