27 Eylül 2021
Ana Sayfa Yerel Moscow City’nin daire satışlarında büyük artış 

Moscow City’nin daire satışlarında büyük artış 

Gayrimenkul danışmanlık şirketi Knight Frank, 2021’in ilk yarısında Moscow City’de gerçekleşen daire satışlarının geçtiğimiz yıla göre iki kat arttığını açıkladı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, bu yılın ilk yarısında Moscow City’de 147 yeni daire satıldığı, daire satış hacimlerinin 11,5 milyar ruble olarak kaydedildiği ifade edildi.

Geçtiğimiz yılın tamamında daire satışlarının 11,6 milyar ruble olarak gerçekleştiği hatırlatılan Knight Frank raporunda, bu rakamlara bu yılın sadece ilk altı ayında ulaşıldığı vurgulandı.

Arzda devam eden düşüşe ve daire seçeneklerinin daralmasına rağmen yeni daire satış anlaşma sayılarında olumlu dinamikler gözlemlendiği belirtilirken, Moscow City’de yaklaşık üç yılda satılık daire sayılarının yarıdan fazla azaldığı da bildirildi.

Knight Frank şirketi, Moscow City’de satışta olan daireleri ortalama maliyetinin geçen yıla göre yüzde 63 artarak 78 milyon rubleye kadar çıkarken, dairelerin metrekare başına ortalama fiyatları yüzde 24 yükselerek 686 bin rubleye ulaştı.

Geçtiğimiz yılın kasım ayında Moscow City’deki dairelerin metrekare başına ortalama fiyatları 618 bin ruble olarak kaydedilmişti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rus şirketlerinin yarısı, pandemi sırasında maliyetlerini düşürmek zorunda kaldı

Rusya’da faaliyet gösteren Raiffeisenbank ve B2B International Analitik Ajansı tarafından yıllık geliri 538 milyonu aşan 200'den fazla Rus şirketi arasında yapılan bir...

Rusya’daki zengin ailelerin oranında düşüş kaydedildi

Rusya Federal İstatistik Servisi (Rosstat) ülkede mali açıdan zengin ailelerin sayısının pandeminin başlangıcından bu yana yüzde 39 düşerek 657 bin daha az...

Putin’den iktidardaki Birleşik Rusya partisine yoksulluk uyarısı

Son Devlet Duması seçimlerinde yeniden anayasal çoğunluğu elde eden Birleşik Rusya Partisi temsilcileriyle düzenlenen toplantıda konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, partiyi...

Nabiullina, konut fiyatlarındaki artışın daha yüksek maliyetle kredi çekilmesine neden olduğunu söyledi

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, salgının başlangıcından bu yana ülkedeki konut fiyatlarının metrekare başına ortalama yüzde 39 oranlarında yükseldiğini açıkladı.