27 Eylül 2021
Ana Sayfa Yerel Rospotrebnadzor, Rusların yüzde 60'ının grip aşısı olmasını önerdi

Rospotrebnadzor, Rusların yüzde 60’ının grip aşısı olmasını önerdi

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor) 2021-2022 sezonunda ülkenin tüm bölgelerindeki nüfusun en az yüzde 60’ının grip aşısı olmasını önerdi.

Servis tarafından hazırlanan yeni taslak, ulusal aşı takvimine göre risk altındaki bireylerin en az yüzde 75’inin viral enfeksiyon karşı aşılanmasının planlanmasını tavsiye ederken, devam eden COVID-19 aşılamasından en az bir ay sonra grip aşısı olmanın gerektiğine de vurgu yapıyor.

Rusya Sağlık Bakanlığı, her yıl gribe karşı aşı kampanyasını geleneksel olarak eylül ayı başından itibaren duyuruyor.

Bu yıl da aynı tarihlerde başlayacak grip aşısının çok önemli olduğunun vurgulandığı Rospotrebnadzor açıklamasında, grip aşısı kampanyasının halen devam eden COVID-19’a karşı aşı kampanyasıyla paralel olarak yürütüleceği ifade edildi.

COVID-19 aşısıyla grip aşısı arasında en ez bir ay süre olması gerektiğini vurgulayan Rospotrebnadzor yetkilileri, servisin önce COVID-19’a karşı aşı olunmasını, en az bir ay sonra ise grip aşısı olunmasını tüm bölgelere tavsiye edeceğini belirtti.

EN ÇOK OKUNANLAR

ABD ve Rus uzmanlardan Erdoğan ve Putin zirvesi tahmini

29 Eylül Çarşamba günü Soçi'de bir araya gelecek olan Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in hangi konuları konuşacağı...

Rusların yüzde 41’i Sibirya’da yeni kurulacak şehirlere taşınmaya hazır

Rusya’da faaliyet gösteren Otkritie Bankası’nın araştırmaları, ülkedeki vatandaşların neredeyse yarısının Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu tarafından inşa edilmesi önerilen yeni Sibirya şehirlerine...

Rusya’da kiralık konut talebinde artış kaydedildi

Rusya'da yaz aylarında mevsimsel faktörler ve konut kredileri nedeniyle düşen kiralık konut taleplerinde eylül ayı itibariyle artış eğilimi, kiraların yükselmesine yol açtı.

Hamilton, Soçi’de 100. zaferini yaşadı

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 15. ayağı Rusya Grand Prix'sinde, Mercedes takımının Büyük Britanyalı pilotu Lewis Hamilton birinci oldu.Sezonun...