29 Temmuz 2021
Ana Sayfa Spor Başkent kulüplerinden Sobyanin’e mektup

Başkent kulüplerinden Sobyanin’e mektup

Başkent Moskova’nın futbol kulüpleri Spartak, Dinamo, Lokomotiv ve CSKA, ortak bildiri hazırlayarak Moskova Belediye Başkanı Sobyanin’e gönderdiği mektupta, statlarda aşı merkezi kurulmasını önerdi.

Rusya’nın en köklü kulüplerinin ortak bildirisinde, bu uygulamanın başkentteki büyük sayıdaki futbolseverin toplu aşılama kampanyasına teşvik edeceği vurgulanırken, aynı zamanda statların doluluk oranlarındaki kısıtlamalar nedeniyle futbol kulüplerinin yaşadığı ekonomik kayıplarını da en aza indireceğinin altı çizildi.

Birçok taraftarın statlara gelemediğinin belirtildiği bildiride, Sobyanin’den aşı sertifikalı taraftarların stadyuma girmelerine izin verilmesi, aşılanmış seyircilerle birlikte şu an yüzde 50 olan seyirci kapasitelerinin artırılması da istendi.

Spartak, Dinamo, Lokomotiv ve CSKA futbol kulüplerinin teklifinde, takımların Moskova’da düzenleyeceği maç günlerinde stadyumda aşı merkezleri kurulmasını istenerek, bu şekilde toplu aşılama kampanyasına kulüpler tarafından destek olunacağı ve taraftarlarını yönlendireceği ifade edildi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Türkiye’den Rusya’ya otomotiv yan sanayi ihracatı yüzde 77 arttı

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği verilerine göre, bu yılın ilk yarısında Türkiye'den Rusya’ya otomotiv yan sanayi ihracatı yüzde 77 artarak 291 milyon...

Rus ekonomisi yılın ilk yarısında yüzde 4,6 büyüdü

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ülke ekonomisinin haziranda yüzde 8,5, ikinci çeyrekte ise yüzde 10,1 büyüdüğü belirtildi.

Çalışma Bakanlığı işsizlik oranlarında azalma olduğunu açıkladı

Rusya Federasyonu Çalışma Bakanlığı, ülkedeki kayıtlı işsiz sayısının 2021'in başına göre yüzde 60 oranlarında azaldığını açıkladı.Bakanlık tarafından hazırlanan...

Rusların nakit döviz talebi azaldı

Rusların mayıs ayında toplam nakit döviz talebi bir önceki aya göre yüzde 9 azalarak 3,2 milyar dolar oldu. Rusya...