29 Temmuz 2021
Ana Sayfa Gündem Sobyanin, Moskova’da 20 Haziran’a kadar tatil ve çeşitli önlemler ilan etti

Sobyanin, Moskova’da 20 Haziran’a kadar tatil ve çeşitli önlemler ilan etti

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, başkentte artan COVID-19 vakaları nedeniyle 20 haziran Pazar gününe kadar tatil ilan etti.

Sobyanin, resmi internet sayfasından yaptığı duyuruda, 15 Haziran- 20 Haziran arasında Moskova’da uzun haftasonu tatili ilan edildiğini belirtirken, işletmeler için geçerli olan bu uygulamanın kentsel yaşamın işleyişi için kritik önem taşıyan kuruluşlar için geçerli olmadığını da vurguladı.

Aynı zamanda 13 Haziran’dan itibaren işverenlere, 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan tüm çalışanların yanı sıra aşı olmayan çalışanların en az yüzde 30’unu uzaktan çalışma moduna geçirmelerinin önerildiğini açıklayan Moskova Belediye Başkanı, ilan edilen tatil günlerinin ücretsiz izin anlamına gelmediğini ve 15 Haziran- 19 Haziran döneminde çalışan maaşlarının normal olarak hesaplanmasına devam edileceğini de vurguladı.

Moskova’da 13-20 Haziran tarihleri ​​arasında hayvanat bahçeleri, çocuk oyun parklarının çalışmaları askıya alınırken, restoran, kafe ve barların gece 23:00 ile sabah 06:00 ‘ya kadar çalışmaları da yasaklandı. Buna göre restoranlar belirlenen saatlerde ziyaretçi kabul edemezken sadece yemek sipariş alabilecek.

13 Haziran ile 20 Haziran arasında Moskova parklarında halka açık yemek alanları ve çocuk parkları kapalı olurken, AVM’lerde çocuk oyun salonları ve yemek alanlarının faaliyetleri de yasaklanacak.

Öte yandan Moskova’daki aşı merkezleri faaliyetlerine devam edecek.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rus ekonomisi yılın ilk yarısında yüzde 4,6 büyüdü

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ülke ekonomisinin haziranda yüzde 8,5, ikinci çeyrekte ise yüzde 10,1 büyüdüğü belirtildi.

Çalışma Bakanlığı işsizlik oranlarında azalma olduğunu açıkladı

Rusya Federasyonu Çalışma Bakanlığı, ülkedeki kayıtlı işsiz sayısının 2021'in başına göre yüzde 60 oranlarında azaldığını açıkladı.Bakanlık tarafından hazırlanan...

Rusların nakit döviz talebi azaldı

Rusların mayıs ayında toplam nakit döviz talebi bir önceki aya göre yüzde 9 azalarak 3,2 milyar dolar oldu. Rusya...

T.C Ticaret Bakanı, Kazan’da Türk iş insanları ile bir araya geldi

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Rusya ve İslam ülkeleri ekonomi temsilcilerini buluşturan “12. Kazan Summit 2021” zirvesinin ana oturumunda konuşmak için...