12 Haziran 2021
Ana Sayfa Gündem ATOR, Rus hükümetinden aşı olan Rusların Türkiye tatiline izin vermesini istedi

ATOR, Rus hükümetinden aşı olan Rusların Türkiye tatiline izin vermesini istedi

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Pandemi ile Mücadele Merkezi Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova’ya yazdığı mektupta, Rus turizm sektörünün iyileşmesi için Türkiye gibi yurtdışı tatil destinasyonlarının açılması talebinde bulundu.

ATOR Başkan Yardımcısı Vladimir Kantorovich tarafından imzalanan mektupta, birliğin sunduğu önerilerin Rus vatandaşlarına planlı yurtdışı seyahatlerine çıkma fırsatı vererek sosyal gerilimi azaltacağı, aynı zamanda tur operatörlerinin yerine getirilmemiş yükümlülükleri nedeniyle birikmiş borçlarını azaltacağı ifade edildi.

Kıbrıs, Yunanistan, Türkiye, Mısır, Bulgaristan, Hırvatistan, Karadağ ve Tunus’un güvemli turizm tedbirleri alarak Rus vatandaşlarının ülkelerine girişine izin verdiğinin vurgulandığı mektupta, aynı zamanda bu ülkelerin sağlık otoritelerinin resmi açıkladığı COVID-19 vaka oranlarının Rospotrebnadzor’un belirlediği sağlık kriterlerine uygun olduğunun da altı çizildi.

Listelenen yabancı destinasyonlara uçuşların yeniden başlaması ve aşı sertifikasına sahip olan Rus vatandaşlarına seyahat izni verilmesi gerektiğinin belirtildiği birlik mektubunda, aşılanan Ruslara popüler yurtdışı tatil destinasyonlarının açılması kararının aynı zamanda ülkedeki toplu aşı kampanyasına da teşvik niteliği taşıyacağı belirtildi.

Rusya Tur Operatörleri Birliği, bu karar sayesinde Rusya Devlet Başkanı tarafından bahsedilen toplu aşılama oranları hedeflerine daha kolay ulaşılacağının altını çizerek, yurtdışına gitmeyi planlayan 8 ile 10 milyon Rus vatandaşının aşı kampanyasına olan ilgisinin artacağı da eklendi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Sobyanin, Moskova’da 20 Haziran’a kadar tatil ve çeşitli önlemler ilan etti

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, başkentte artan COVID-19 vakaları nedeniyle 20 haziran Pazar gününe kadar tatil ilan etti.Sobyanin,...

Rusya buğdayda ihracat vergisini artırıyor

Rusya Federasyonu Tarım Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 16 Haziran'dan itibaren buğday ihracatına yönelik ihracat vergisinin ton başına 33,3 dolara yükseltileceği duyuruldu.

CSKA Moskova, Litvanyalı basketbolcu Marius Grigonis’i transfer etti

Rusya'nın CSKA Moskova Basketbol Takımı, Litvanyalı şutör Marius Grigonis'i kadrosuna kattı.Avrupa'nın en başarılı basketbol takımları arasında gösterilen CSKA...

Microsoft Rusya, çalışan sayısını son beş yılda yarıya indirdi

Dünyaca ünlü yazılım şirketi Microsoft, Rusya'daki çalışan sayısını 2016 yılından bu yana yarı yarıya indirdiği açıklandı.Kurumsal stratejideki yaptığı yenilikler...