13 Mayıs 2021
Ana Sayfa Yerel Rusya’da her üç işadamında biri rakibini karalamaya hazır

Rusya’da her üç işadamında biri rakibini karalamaya hazır

Rusya’da faaliyet gösteren Modulbank Bankası’nın yaptığı araştırmanın sonuçları, ülkedeki her üç Rus işadamından birinin gerekirse rakibini karalamaya hazır olduğunu gösterdi.

Ülke genelinde 68 bin girişimcinin katılımıyla düzenlenen ankette, “Rakiplerime karşı karalama faaliyetlerine başvurmaya hazırım.” diyenlerin oranı yüzde 32 oldu.

Modulbank anketine katılan işadamlarının yalnızca yüzde 3,6’sının  karamalayı bir öncelik olarak gördüğü gözlemlenirken, geri kalan kısım ise bu çalışmaları rakibinin faaliyetlerine yanıt olarak alabileceğini belirtti.

Ankete katılan Rus girişimcilerinin yüzde 68’i ticari ihanetten muzdarip olduğunu söylerken, yüzde 14’ü ortaklarına kötü davrandıklarını itiraf etti. Aynı zamanda, ankete katılanların sadece yüzde 15’i Rusya’da dürüst bir şekilde iş kurmanın imkansız olduğunu söyledi.

Daha önce, Modulbank lisansıyla faaliyet gösteren Hays Bankası’nın düzenlediği ankette, her on Rus işadamından birinin ülkede gayri resmi olarak çalışmak istediğini bildirmişti. Vergi rejimi ve devlet baskısından dolayı Rusya’da iş sahibi olmanın çok zor olduğu görüşünü savunan katılımcılar, kurdukları veya kurmayı düşündükleri yeni işleri kayıt etmek istemediklerini belirtmişti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’ya yaz erken geldi

Phobos Hava Tahmin Merkezi uzmanı Yevgeny Tishkovets, Rusya'nın başkenti Moskova’ya yaz mevsiminin iki hafta erken geldiğini bildirdi.Ortalama günlük...

Putin, tüm Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’daki tüm Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladığı bir mesaj yayınladı.Rusya lideri Kremlin resmi internet...

Mishustin’in perakendecilerin açgözlülüğü ile ilgili sözlerine cevap

Meclisin alt kanadı Duma’da, pandemide ürün fiyatlarını artıran perakende zincirlerini açgözlülükle suçlayan Rusya Başbakanı Mihail Mishustin’e üreticiler tavsiyelerde bulundu.

Rusya’da serbest meslek sahibi sayısı artıyor

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mishustin, Rusya'da kayıtlı serbest meslek sahiplerinin sayısının 2 milyonu aştığını bildirdi.Geçtiğimiz yıl pandeminin olumsuz...