13 Mayıs 2021
Ana Sayfa Gündem Putin’den KOBİ’lere yeni destek talimatı

Putin’den KOBİ’lere yeni destek talimatı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus hükümetinden 21 Mayıs’a kadar vergi teşvikleri de dahil olmak üzere Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ) için ek destek önerileri sunması talimatı verdi.

Kremlin resmi internet sayfasında yer alan belgede, Rusya Federasyonu Hükümeti’nin KOBİ’lere vergi teşvikleriyle birlikte imtiyazlı kredi imkanları konusunda yeni teklifler sunması, aynı zamanda KOBİ’lerin devlet ihalelerindeki paylarının artırılması da dahil olmak üzere ek destek paketlerinin teklif olarak sunulması talimatı yayınlandı.

Rusya Devlet Başkanı Putin, 21 Nisan Çarşamba günü Federal Meclise hitaben yaptığı konuşmada, salgın sırasında sosyal sorunları çözmeye yönelik sorumlu bir yaklaşımı için Rus iş dünyasına övgüde bulunmuş, hükümetin yatırıma ve istihdama odaklanan işletmeleri yalnız bırakmayacağını vurgulamıştı.

Konuşmasında hükümetten bir ay içerisinde KOBİ’lere yeni destek paketleri ve vergi indirimleri hazırlanmasını isteyen Putin, hükümetin işletmelerin uygun koşullu kredilere ulaşımını sağlaması gerektiğinin altını çizmişti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’ya yaz erken geldi

Phobos Hava Tahmin Merkezi uzmanı Yevgeny Tishkovets, Rusya'nın başkenti Moskova’ya yaz mevsiminin iki hafta erken geldiğini bildirdi.Ortalama günlük...

Putin, tüm Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’daki tüm Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladığı bir mesaj yayınladı.Rusya lideri Kremlin resmi internet...

Mishustin’in perakendecilerin açgözlülüğü ile ilgili sözlerine cevap

Meclisin alt kanadı Duma’da, pandemide ürün fiyatlarını artıran perakende zincirlerini açgözlülükle suçlayan Rusya Başbakanı Mihail Mishustin’e üreticiler tavsiyelerde bulundu.

Rusya’da serbest meslek sahibi sayısı artıyor

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mishustin, Rusya'da kayıtlı serbest meslek sahiplerinin sayısının 2 milyonu aştığını bildirdi.Geçtiğimiz yıl pandeminin olumsuz...